רשימת הבלוגים שלי

יום חמישי, 26 ביולי 2012

"מי יתן לי תלמיד חכם ואנשכנו (ואגרדנו) כחמור" - פרי יצירת הרב שך

תלמיד פונוביז' כותב:

איזהו שוטה, היוצא יחידי בלילה, והלן בבית הקברות, והמקרע את כסותו. יש ווארט מדהים של ר' חיים בריסקר מדוע דווקא מי שיש בו את שלשת הדברים הללו ביחד נקרא שוטה. למה לא מספיק אחד או שניים מתוך הרשימה. מתרץ ר' חיים, שעל כל דבר בנפרד עוד אפשר היה למצוא סיבה הגיונית למה יש באדם את הדבר הזה, אבל כאשר שלשת הדברים מתנקזים באדם אחד זה כבר סימן שהוא שוטה, ואין תירוצים אחרים.
כלפי מה הדברים אמורים. אנו נמצאים חודשיים אחרי המהפך הדרמטי ביתד נאמן. רבים טועים,זה לא מהפך ביתד נאמן. זה התנערות טוטאלית של גדולי ישראל שליט"א, מהטרור והפלגנות בתוך היהדות החרדית שהלך ר"ל להמיט אסון ח"ו על כל עולם התורה.
 
ישנם אנשים בעלי אינטרסים כלכליים שכל קשר בינם לבין עולם התורה הוא מקרי, אבל הם עשו עלינו משכורות עתק של 40 אלף ₪ בחודש ביתד נאמן. בזמן שאנו גידלנו 12 ילדים בבית, על משכורת רעב של הכולל בשביל ללון באהלה של תורה ונתנו כספי מעשר בתמימות נאיבית ליתד נאמן, חבורת פושעים וחמסנים אנשים מקולקלים וחוטאים בנפשם גזלו את כספי המעשר להתעשר עלינו.
 
ועכשיו נגיע לתירוץ הנפלא של ר' חיים לגבי השוטה. היינו יכולים להצדיק את הרב שך אילו רק היה רב עם חב"ד, למשל או עם גור או ויזני'ץ. זה היה מקובל ומובן שהרב שך כמנהיג הציבור הליטאי יש לו חיכוך עם הציבור החסידי. אבל כאשר הרב שך עיקר המריבות שלו היה להרוס את עולם התורה מבתוכו, ורב עם כל מה שזז בשטח, זה אומר דרשני.
 
הוא ביזה ולחם נגד מרן ראש הישיבה זצ"ל ובנו יבלט"א הגאון ר' בערעל שליט"א, הוא  לחם נגד מרן הגר"ח גריינמן, הוא לחם נגד הגר"ד לנדו, נגד מרן הגר"נ קרליץ, נגד מרן הגראי"ל שליט"א, נגד מרן הגרי"מ פיינשטיין. וכדי לסבר לכם את האוזן  כל אותם רבנים גאוני עולם שמפיהם אנו חיים גרים ברדיוס של קילומטר אחד מביתו של הרב שך ברחוב ראב"ד. זה נשמע למישהו שהרב שך הוא אדם נורמאלי ושפוי? זה נשמע לכם נורמלי שהרב שך שנא את כל ראשי הישיבות שלימדו איתו בישיבה וקינא בהם והתנהג כאחד הריקים והפוחזים במידות מושחתות ובבריונות שלא נופלת מהבריונות של נתי גרוסמן ויענקלה לבין.
 
את הווארט מר' חיים בריסקר על הרב שך שמעתי מאחד מגדולי הדור שליט"א, שאמר לי בזו הלשון "הדור הצעיר חייב להתנתק מדרכו של הרב שך שהביא אסון על היהדות החרדית כולה". וכשאמר לי את הדברים הוא הצטמרר. הרב שך המיט אסון על עולם התורה. הוא החריב והרס כל חלקה טובה.

היכן שתשימו את האצבע תגלו את טביעות האצבע ההרסניים של הרב שך. ראו כיצד הרב שך החריב את הישיבות את הטוהר שהיה לעולם התורה. היום החילוניים צוחקים מאתנו. הם רואים איך אנו נראים, בזכות האיש שפילג והרס והשחית את הנפשות של הנוער. תראו את המחבלים ואיזה ירושה חרוכה הוא השאיר לנו בפוניבז'. כשאני כותב את זה אני מתמלא דמעות לראות מה יצא מהישיבה הקדושה בה למדנו ואותה ייסד במסירות נפש מרן ראש הישיבה הרב כהנמן זצ"ל.

מרן פאר הדור גאון ישראל הגראי"ל ייזכר לדורות עולם כמי שהציל את עולם התורה מדרך העקלקלות של הרב שך ונתי גרוסמן. ובימים אלו כולנו חייבים להתחזק במצוות עשה דאורייתא לשמוע בקול דברים חכמים ולהתרחק משנאת עמי הארצות שאומרים "מי יתן לי תלמיד חכם ואנשכנו (ואגרדנו) כחמור".  

11 תגובות:

 1. תלמיד פוניבז' היקר

  אז למה שתקתם כל השנים? היכן היו הרבנים שלכם? למה לא שמתם את הרב שך במקום? כנראה העונש הזה ששמו הרב שך מגיע לכם. חבל מאד שהתעוררתם אחרי 30 שנה לעשות בדק בית

  השבמחק
  תשובות
  1. אשיב בשבילו הוא כבר כתב על כך בהתחלה כשהתחיל לכתוב כי קודם בשל הטרור והחשש לחיים הוא פחד לכתוב עתה כשהסכנה הזו אינה קיימת עוד הוא אומר את מה שבלב רבים

   מחק
  2. תלמיד פונוביז' שלח לי עתה תגובה על דבריך:

   אנחנו שתקנו? אני לא יודע מי אתה, אבל יש לך מושג כמה טרור הפעיל הרב שך על אותם רבנים שמצצו להם את הדם ביתד ובפעולות טרור ממש. אין לך אפילו קצה קצהו של מושג מה עברנו וכמה כוסות תרעלה שתינו בתקופת הרב שך וממשיך דרכו, והדברים האלו הלא הם כתובים על ספר דברי הימים. עשר שנים אחרי פטירתו של הרב שך ובקושי גדול הצליחו להוציא את השלטון מידיהם של נתי גרוסמן וחבורתו.

   מחק
 2. חיים שאולזון

  זה תמונה אמיתית?

  אם כן מדובר בחולה נפש שזקוק לאשפוז כפוי ומייד

  בני ברקי המום

  השבמחק
  תשובות
  1. התמונה היא אמיתית היא צולמה בישיבת הועד הפועל העולמי של אגודת ישראל לצידו עומד ר' משה גבירץ, התמונה הופיעה בפנים חדשות לפני כעשרים שנה

   מחק
  2. למה לא? זה מאוד מצחיק. אגב מי זה שעומד מאחוריו ומכאיב לו בצורה אכזרית כל כך?

   מחק
 3. אני כבר לא יודע מי חולה הרב שך או אלו שהלכו בעקבותיו?

  השבמחק
 4. תמונה כזאת מכשילה רבים לצחוק בתשעת הימים נגד ההלכה משנכנס אב ממעטין בשמחה. זה לא פורים היום.

  השבמחק
 5. שמתי לב ששיש כאן סיכול ממוקד ואובססיבי נגד מרן בנם של קדושים מגזע תרשישים מציל היהדות החרדית משה רבינו רשכבה''ג מרן האדיר ראש הישיבה הגגאון הגדול הרב שך זצקו''ל.

  תמיד יש כתבה של שאולזון שהוציאה אותה מהשאול ואח''כ כרגיל מגיע השושבין ת''למיד פונוביז'. חברה מרן הרב שך הוא ממשיך להנהיגנו מלמעלה ולא יעזור לכל המשטמים הרי אנחנו החרדים האמיתיים ולא כל מלחכי פנכה של העשירים והגנבים. אז מוטב שתשתקו אחרת נשיכת תלמיד חכם היא מאוד כואבת לא מומלץ.

  השבמחק
 6. ממתי אצל הליטאים התחילו להשתמש בביטוי "משה רבנו" על רבותיהם.

  כנראה שהם לומדים המון "ליקוטי שיחות"

  השבמחק

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.