רשימת הבלוגים שלי

יום שני, 27 באוגוסט 2012

'הדף היומי' - גם בירושלים עשו כבבני ברק והפרידו את הספרדיות מן האשכנזיות


זה קרה לפני עשרים שנה, בירושלים בבית הספר הליטאי החליטו לעשות כמו בבני ברק להפריד בין האשכנזיות לספרדיות. ההורים הספרדים זעמו והתלוננו במשטרה

הפרדת אשכנזיות מספרדיות אינו דבר חדש, יותר מעשרים שנה שאנו חיים עם זה, ולכבוד פתיחת שנת הלימודים אני מביא לכם כאן קצת מן הטעם של לפני עשרים שנה בנושא זה

4 תגובות:

 1. אני נהנה לראות את הקאמבק שאתה עושה לעיתונך פנים חדשות,
  סחבת אליך את כולם עם רכילות ומתקפות, וכשהקהל הגיע כי מי לא אוהב שמוץ? הוצאת את הדף היומי מתוך פנים חדשות.
  בא נזכור כשעיתונך יצא לא ספרו אותו, הוא לא היה אמין, נהנו ממנו מהקטע הרכילותי והתוקפני, אבל אף אחד לא החזיק ממנו. (חוץ מכאלו שהשתמשו בך ללבות צד במחלוקת בקהילתם, כמו אותו יהודי מברזיל ודומיו...).
  לי בעצמי זכורה כותרת ראשית שלא התחילה ולא נגמרה ואפילו משל לא הייתה.
  כך שבמבט לאחור זה גורם לחייך איך שאתה מציג כעת את עיתונך כמקור בעל חשיבות וערך.......

  השבמחק
 2. לחיים שאולזון! בתור ספרדי מהבבלים מזר"ק שזכה ללמוד בצעירותו במסי"נ שעות ע"ג שעות גפ"ת ולהרביץ תורה בע"פ ובחיבור ספרים.

  טובה תוכחת מגולה! עד מתי תהיה למוקש ולחפש מומים ופגמים בזרע אברהם יצחק ויעקב הלא חלפו מאז 20 שנה ושערי תשובה לא ננעלו עד מתי תשמח להראות פירוד ומחלוקות, ולא תראה בטובתם של ישראל שמאז משתדלים לתקן את טעויתיהם עורה ושוב בתשובה, וכבר כתב מורי ורבי הפלא יועץ זי"ע שהקב"ה חפץ שילמדו סניגוריא על ישראל אפילו אם הסניגוריא רחוקה מהמציאות כלך מהבליך וטעויתיך לחפש בזכוכית מגדלת טעויות מהעבר ולהיות מעלה גירא וחוזר וניעור. מתקיפי ירושלים איש התוכחה החפץ בטובתם של ישראל.

  השבמחק
 3. גם הנאצים עשו בדיוק ככה, הפרידו היהודים מהגוים

  השבמחק
 4. יצחק פינדרוס: "אצלנו בחינוך החרדי לא מקבלים ספרדים, וקופים"
  כי הם לא מהגזע הארי של היטלר

  השבמחק