רשימת הבלוגים שלי

יום רביעי, 22 באוגוסט 2012

ברוך דיין האמת: האדמו"ר משומרי אמונים הלך לעולמו - ועמו יקברו את המושג של חסידים בימינו אנשים או בהמות

ברגעים אלה הודיעו לי כי האדמו"ר משומרי אמונים הלך לעולמו, מדובר באדמו"ר הנושא עמו היסטוריה ארוכה עוד מעת מלחמת האדמורי"ם אז כשגיסו האדמו"ר מתולדות אהרן המכונה ר' אהרל'ה לחם בו על החסידים, מדובר בהרבה סיפורים מהזמן ההוא, אבל על כך בל"נ בהזדמנות אחרת

מה שכן אספר לכם כאן הוא בקיצור על דין תורה מאוד מעניין שהיה לשניים ב'עדה החרדית' והראש בית דין היה ר' פנחס עפשטיין

האדמו"ר משומרי אמונים טען כי גיסו גונב לו את החסידים, שאל אותו ר' פנחס מה הפירוש חסידים, אנשים או בהמות. הוא שאל למאי נפקא מינא, ור' פנחס השיב, כי אם החסידים בהמות הרי אתה היורש והם שלך וגיסך צריך לצאת מהמקום אסור לו לקחת אף חסיד עמו. אבל אם הם בני אדם, כל אחד מחליט לעצמו מי יהיה הרבי שלו ואף אחד אינו יכול להכתיב לאף אחד מי יהיה הרבי שלו

בימינו הנושא הזה כל כך חשוב, אבל אי"ה באריכות בפעם אחרת

19 תגובות:

 1. אין לך טיפה, טיפה, שכל???
  לא מצאת משהו טוב וחיובי לכתוב על הרבי משו"א, כאשר הדם עדיין חם - אל תכתוב!!!
  אין אצלך את הכלל "מילה בסלע, משתוקא בתרין"????

  השבמחק
 2. סיפרו לאחרונה באחד האתרים על פגישה שהיה לאדמור משו"א עם יבלחט"א, הרבי מגור, והרבי משו"א אמר לו שהוא צריך להיזהר

  מישהו שמע/מכיר את פרטי הסיפור??

  השבמחק
  תשובות
  1. השמועה אומרת שהאד' משו"א אמר לחסיד גור שנכנס אליו השנה כשהאד' מגור סבל ברגל: צריך ליזהר על הגערער רבי הוא עוסק במלחמה על האינטרנט הפרוצה השטן לא ישתיק את זה.

   מחק
  2. בדומה לזה האד' מגור התחיל עם היסורים ברגל שבוע לפני 'כינוס כלל ישראל' בניו יורק
   והגה"ח ר' יצחק דוד אלטר בן הפני מנחם נאם אז בשטיבל באשדוד ואמר: בימים אלו כשהס"ם מקבל מכה אז הוא רוצה להכות בצדיק הדור ויאבק איש עמו.. ויגע בכף יריכו

   מחק
  3. לדמיונות יש אצל פתרון: יש יהודי יקר בשם "יוסי כדורי". יש לו כדורים נגד דמיונות. זה עזר אף אצל בנשקי"ם חשובים מאוד.

   מחק
 3. שמעתי שהוא אמר לר׳ חיים יהושע על הסיפור עם הרגל ״רגלו של משיח״ ואכהמ״ל

  השבמחק
 4. האדמו״ר מגור לוחם מלחמות ה׳, מעט מאוד יודעים, שהכל הוא עושה בסוד סודות ובדרך שליחים מיוחדים, שה׳ יעזור שהוא יצליח במה שהוא עושה, לוקח לפעמים שנים לדעת בכלל שהאדמו״ר פעל למען זה וזה, לפעמים רק אח״כ זה מתגלה בטעות. מי שמכיר קצת את הולך ילך שלו יודע שהכל בחזקת הסתר בתוך הסתר. שה׳ יתן לו אריכות ימים ושנים והצלחה בכל מעשי ידיו.

  השבמחק
 5. גורים תמימים או מיתממים...
  מה אתם מנסים להגדיל אותו?
  הלב שמחה היה מסתיר א"ע והציבור לא היה צריך שתיחצ"נו אותו - ידעו שהוא מנהיג.
  לעומתו, הגורי הנוכחי- לא יעזור לכם. אין לו את זה....

  השבמחק
 6. לא יעזור לקנאות.... חבל לכם22 באוגוסט 2012 בשעה 16:09

  מול מי ננסה להגדיל אותו? מול כמה עשרות כותבי תגובות משועממים?
  אם הוא לא היה גדול הציבור לא היה מכיר בו כמנהיג ישראל, וחסידי גור לא היו שרופים עליו ברמות מטורפות שלא נראו מאז הבית ישראל.
  אוכל אתכם? אני מבין, כואב, מה לעשות?
  לא לכל כאב יש תרופה.......
  אולי הכאב שלכם זה כמו המחלה הנוראה... אין תרופה לצערנו.

  עה"ח, חסיד גור גאה, שימסור נפשו עבור האדמו"ר שלו (לעומת 99% מהחסידים שתשמע אותם צוחקים בכל פינה על האדמו"ר שלהם).

  השבמחק
  תשובות
  1. מול מי אתם מנסים להגדיל אות ? מול כל מי שזז. אין חסידות שיש לה ממונים רשמיים ואלימים [הבכיר שבהם עף כבר לפני כשנה וחצי, אך משנהו הבנש"ק ויתר הפועלים השחורים, קיימים ובועטים. ומאז בחירות ברקת יש גם עיתונאי שהוא עוזר בכיר של עסקן רפואי ידוע ואח של עסקן רפואי אחר, שהוא גם פסיכולוג, שעוזר בכך מאוד] על העיתונות איך ומה יכתבו, ואיך לקנות מחדש את האדמורי"ם והרבנים לאחר שכולם מאסו בכם.

   צר לי, אך תוציא אפך מקונכייתך, ותראה, שאיש מהציבור לא מכיר בו היה אף כמנהיג זוטר. מצבו היום בשפל נורא שלא היה לגור "מעולם", עד כדי שבהשפעת היועץ החדיש, מוכנים בשנתיים וחצי האחרונות - מאז ברקת, אף להשפיל עצמ' וללכת לרבי'ס שעשו עימם ברוגז שנים רבות וחירפום.

   זה שהחסידים שלו מטורפים עליו: א. רק אצלו נהיה ש-70 אחוז מהמבוגרים שכבר היו נשואים כמה שנים לפני הנהגתו אינם חסידים שלו [הם אמנם מסתירים נזהרים משכמותך ומידכם ידי עשיו הארוכות, אך מי שיודע יודע].
   ב. ככה זה כשיש חינוך מגיל אפס, גם באיראן המונים מטורפים על האייתולות [אינני משווה הוא יר"ש, אך זו לא ראיה !].

   זה לא אוכל איש, רק אתכם - "איך ירדה משמים ארץ תפארת ישראל".

   זה שאתה מוכן למסור נפשך בעד רבך, רק מראה על גודל מחלתך. אינך תופס שהקב"ה מעליו, ואסור לשמוע בקול אדמו"ר נגד רצון ה'. אתה לא אשם. אשמים מחנכיך המטומטמים.

   זה ש99 אחוז צוחקים על רבותיהםף רחמיי עליך, ידוע ברחוב שאחוזים עצומים מגור, בפרט המבוגרים יותר שבהם - שעדיין זכו להכיר הקודמים, מדברים "כל דבר אסור על גור, אמנם יותר קשה לראות זאת, כי הטרור בגור נורא מכדי שלא ייזהרו, אך הקרובים להם שומעים גם שומעים, וביודעיי ומכיריי קאמינא.

   אגב: אם אתה מוכן למסור נפשך בטמטום למען רבך, איך זה שאתה גולש באינטרנט. זולת אם אתה הוא אחד מהנציגים של גור לנושא [אחד מהראשים ירד לאחרונה מגדולתו. כבר הספיקו להחליף ??]. אך הלא אתם טוענים תמיד שהרבי לא יודע מכלום בנושאים הללו וזה לא בידיעתו ??

   מחק
  2. רק זאת אענה לך:
   לכל שונאי גור יש תירוץ טוב ואף אחד לא יוכל להוכיח את שקריותו או את אמיתותו.
   לאחר שראו כל המתנגדים כי בגור יש כמעט 100% אהדה ואהבה לרבי מה שאין בשום מקום אחר, החליטו לטעון כי הרוב בעצם שונא את הרבי וההנהגה אולם מפחד להגיד זאת.
   אין איך להוכיח את זה ולכן אפשר לצעוק את זה בכל תגובה.
   זה שווה ערך לאדם שלא יודע כלום אולם טוען כי יש בידו מידע חסוי שאינו יכול לספר.

   מחק
  3. לא רק שניתן להוכיח זאת, אלא אף אתה יודע זאת. בלי ספק. רק שכמה שאתה יודע, יש הרבה יותר. אין לי ספק שבקרב משפחתך אתה יודע. ועוד, שעד הטרור שלכם בתשס"ג, היה ידוע לכולם על המונים, רק שמאז נזהרים. גם הרוסים בימי סטאלין טענו את טענתך הזו - שיוכיחו ... ... ס-ט-א-ל-י-ן.

   והוכחה קטנה: מ-95 אחוז מאדמור"י החסידויות ורבני קהילות הבינוניים והגדולים שהסתכסכ' עימם באופן ברוטאלי לסירוגין במשך 13 שנה האחרונות [עד בחירות ברקת שנשארת' לבד, אז וכו'].

   במבוגרים שהיה בפטירת הפנ"מ בני 25 ומעשה, יש 70 אחוזים שאינם חסידים של הנוכחי, חלקם קיצוניים וחלקם פחות. יש כמויות בגור שאיבדו את אמונתם בכל האדמורי"ם מאז ראו דוגמא אישית שכזו.

   ברור שאי אפשר לומר לכם, כי הלא על כל חשד הרבצתם ומיררתם חיים. רק אמש סיפר לי גערער על סיפור ידוע ריסוס תרסיס צבע - נאצות ואיומים בחדר מדרגות של שכנו אברך יקר לפני כשנתיים-שלש באחת הקריות הגדולות של גור, והכאתו לאחמ"כ ברחוב. וסיפר לי שהמוכה מרוב פחד חושש לדבר על כך, וממש מסרב.

   מחק
 7. גיסו לא היה "ר' אראלע" אלא אביו היה ר' אראלע.
  גיסו האדמו"ר מתו"א, היה ר' אברהם יצחק קאהן זצ"ל.

  השבמחק
  תשובות
  1. זה נכון שהוא כינה את עצמו 'תולדות אהרן' אבל ברחוב החרדי המשיכו לקרא להם ר' אהרל'ך

   הסיבה שנאלץ להחליף שם היה באותו דין תורה כאן ניצח השומרי אמונים שהשם שייך לו ולא לגיסו

   מחק
 8. ר' חיים את העיקר של הסיפור עם אותו דין תורה החסרת

  השומרי אמונים אמר לר' פנחס עפשטיין כי אבא שלו בא אליו בחלום ואמר לו להגיד לו שהוא יקפיד עליו, ור' פנחס ענה לו בחייו לא פחדתי ממנו אז עכשיו אני יפחד ממנו?

  השבמחק
  תשובות
  1. הסיפור כפי שלי ידוע. שהוא אמר שאבא שלו אמר לו להיות רבי בחלום. ועל זה ענה לו שאבא שלו צריך לבוא לחסידים בחלום.....

   מחק
  2. אני מאשר, שזה מה שסיפרו אז

   מחק
 9. הרבי ז"ל היה מופלג בעבודת התפילה. זיע"א.

  השבמחק
 10. הרבי זצ"ל קיבל את השם שומרי אמונים ואת כל הרכוש בית המדרש של אביו במאה שערים ואת קרית שומרי אמונים בבתי הונגרים, גיסו הלך לו לעצמו בלי כלום, ולקח אתו 95 אחוזים מהחסידים המקוריים תלמידי הרבי רבי אהרן זצ"ל, ונשאלת השאלה, מדוע באמת הלכו כמעט כולם אם הגיס?

  השבמחק