רשימת הבלוגים שלי

יום רביעי, 24 בנובמבר 2021

מבזקים

 

💥 גנץ וליברמן יביאו לאישור הממשלה את מינויו של יו"ר מפלגת העבודה לשעבר ליו"ר התעשייה האווירית, אף שהמינוי נפסל בוועדת גילאו למינויים בשירות הציבורי. השניים החליטו לעקוף את הוועדה ולהעביר החלטת ממשלה, לפיה לפרץ "כישורים מיוחדים" המאפשרים את מינויו (טל שלו).

💥 הועדה למינויים בכירים לממשלה וליועמ"ש: כוונתכם לדרוס את החלטתנו ולאשר את מינוי עמיר פרץ לתעשיה האוירית תחזיר את ישראל שנים רבות לאחור (עמית סגל).

💥 הדולר ממשיך להתחזק במסחר: השער כרגע 3.144 שקלים, גם האירו מתחזק ל-3.526 שקלים

💥 מסתמן שהערב יאושר לכלל הנכנסים לישראל לבחור בסוג הבדיקה שיבצעו לפני ההמראה;  אנטיגן בטווח של 24 שעות או בדיקת PCR  בטווח של 72 שעות. לצד הנוחות, הפערים במחירי הבדיקות משמעותיים. אם אכן השינוי שמקדם משרד הבריאות יאושר היום - הוא ייכנס כנראה לתוקף ביום שישי.

💥 ‏העלייה בתחלואה במערכת החינוך: אחוז הבדיקות החיוביות בקרב התלמידים עומד על 1.2%, לעומת 0.7% בציבור הכללי. 3,752 תלמידים מאומתים לנגיף, 24,418 מבודדים.

💥 תמונת מצב קורונה: 603 חולים חדשים אובחנו ביממה האחרונה מתוך כ-82 אלף בדיקות, אחוז החיוביים - 0.74%. 124 חולים במצב קשה, 81 מהם מונשמים. מפרוץ המגפה הלכו לעולמם 8,178 בני אדם מקורונה (עמליה דואק).

💥 פרויקטור הקורונה פרופ' סלמן זרקא לאדמקר וישראל כהן ב'קול ברמה': "מקדם ההדבקה מרים את הראש. אנחנו בהתלבטות לגבי קיום רגיל של אירועי חנוכה. המסקנה כרגע היא שאם זה יהפוך לאירועים מדבקים נעצור אותם. התחלואה כעת היא בקרב ילדים אבל היא יכולה להתפשט ואנחנו בהחלט מוטרדים".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.