רשימת הבלוגים שלי

יום ראשון, 12 באפריל 2015

ההבדל בין איש המחלוקת הרב אליעזר שך למרן מאור הגולה הגר"ח גריינמן זצוק"ל

מאת תלמיד פונוביז'

הסתלקותו של מרן מאור הגולה הגר"ח גריינמן  תלמיד מובהק ואחיינו של מרן פאר הדור החזון איש, היא הזמן לראות בפרספקטיבה של שנות דור מה ההבדל בין מחולל המחלוקת הרב שך למרן מאור הגולה זצוק"ל.
 
בעוד הרב שך עסק בביסוס כסאו ורמיסת כל אחד שהפריע לו בדרכו להיות "גדול",  תוך הפעלת בריונים חמומי מוח רוצחים אכזריים כדוגמת הזקן ממרא נתי גרוסמן ושאר מרעין בישין שמקומם בדפי ההיסטוריה של היהדות החרדית כתובים בספר השחור משחור, הרי מרן מאור הגולה איש קדוש וישר דרך  שרבבות רבבות נהנו ממנו עצה ותושיה במשך עשרות רבות בשנים והעמיד אלפי תלמידים בדרכו של מרן החזון איש, בנוסף לכך שקירב רבבות יהודים לתורה ומצוות בדרכי נועם ובפרט אחינו יוצאי עדות המזרח בנועם ובחן וביחד עם זאת היה תקיף בדעותיו.
 
אכן מרן מאור הגולה ברח מהכבוד ולא לחינם ככל שברח מהכבוד רבבות צבאו על דלתו וראו מה זה אדם ענק פיקח שבפקחים שכל דבריו קלעו כחוט השערה בכל העניינים שבהם נשאל ראו שענה זאת ברוח הקודש. עליו ראו מה זה תלמיד של החזון איש.
 
לעומת איש המחלוקת והשנאה שהרס את הישיבה הק' וכל מה שנקרא בדרכו כשור מועד,  החריב כל חלקה טובה והשאיר מאחוריו חורבן ואדמה חרוכה בדמות אנשים מתועבים שכל עניינם ביזוי גדולי ישראל מכל החוגים, צוואתו של מרן מאור הגולה היא המשך המסורת של מרן החזון איש בדרכי נועם ובדרכי שלום, להבדיל מאותו מחרחר ריב ומדון שצוואתו היא הרס וחורבן כפי שנוהגים ממשיכי דרכו הפסלניקים.
 
יתומים היינו ואין אב, לא בכדי מקום קבורתו של גדול הדור האמיתי איש האלוקים הוא בסמיכות לדודו הגדול מרן החזון איש זצוק"ל.
 
ולאותם אנשי ריב ומדון בעלי המחלוקת בראשות הזקן ממרא ואנשי הרב שך שקידשו מלחמה במרן הגר"ח גריינמן, היום הזה תביטו ותראו היכן מקומכם בתוך גהינם בוערת באש המחלוקת בהורדת אלפי בחורים תמימים לבור תחתית של מחלוקות ושנאת ישראל, לעומת ענק הדור שרבבות רבבות יהודים נהנו ממנו עצה ותושיה החל בלימוד התורה ועד תשובות לכל הבעיות השונות.
 
אצל הרב שך הייתם זקוקים להכין מצבה עם תוארים הזויים שליקטתם ליקוטי בתר ליקוטי מכל מצבה של אדמו"ר הונגרי על פני הגלובוס כדי להוכיח עד כמה הוא היה מרן. אצלנו לא זקוקים למצבות ולא לייחצ"נים. כל יהודי באשר הוא ספרדים  וחסידים וד"לים  וגם חילוניים יודעים את גדולתו וקדושתו כפי שהיה אצל דודו הגדול.
 
אוי לנו כי הושברנו בפטירת ענק הדורות!!!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.