רשימת הבלוגים שלי

יום ראשון, 5 ביוני 2016

כך התעלל נתי גרוסמן בהגאון רבי שמשון פינקוס זצ"ל כשהיה עורך יתד - לקראת 4 שנים למהפכה ההיסטורית ביתד נאמן

העיתונאי ר' בני רבינוביץ החליט לחשוף את דרכי התנהלותו של נתי גרוסמן ביתד נאמן כיצד התנכל להגאון הרב פינקוס אחרי התאונה המחרידה והנוראה בה נהרג.

בני רבינוביץ: תראה, אני אתן לך דוגמא שאני לא אשכח בחיים. אני גרתי באופקים, הרב של הקהילה שלי היה הרב פינקוס זצ"ל, אחד הרבנים המוכרים ביותר בציבור החרדי. הייתה טרגדיה, אסון, תאונת דרכים, ערב פסח, הרב פינקוס, אישתו והילדה שלו, הבת שלו, נהרגו בתאונת הדרכים. היו עוד ילדים שנפצעו.

זו הייתה טרגדיה איומה. עיתון "המודיע" ידע לעשות מזה כותרת ראשית. זה היה דבר בלתי נתפס, הרב פינקוס במעמד האדיר שלו וגם הטרגדיה האיומה והנוראה. ו"יתד נאמן" לא. למה? כי היה לו איזה חשבון עם הרב פינקוס, אני לא אכנס עכשיו לחשבון מה היה החשבון אבל היה חשבון. שהוא בא לידי ביטוי כעבור חודש, בשלושים לפטירתו של הרב פינקוס מינו את הבן שלו, כמחליפו, כממלא מקומו. מגיעים לאופקים, שניים מבכירי ומגדולי הרבנים החרדים הרב שטיינמן והרב קרליץ. הם באים לשאת דברי הספד ולהכתיר את בנו.

תשמע, שניים מגדולי הדור מגיעים לאופקים, מטריחים את עצמם, זה היה אמור לקבל ביטוי משמעותי, ואני שולח כתבה ליתד נאמן  ואומרים לי לא אדוני הנכבד, זה ייכנס ביום ראשון באיזה אוהלי תורה משהו שם, אתה מבין? כמו להבדיל בידיעות אחרונות בעמוד 38, משהו למטה. אמרתי מה הולך פה? ואני מטבע הדברים פניתי מיד לועדה הרוחנית של העיתון ואמרו לי אתה צודק במאה אחוז, אין דבר כזה, לא יקום ולא יהיה.

ועל אפו ועל חמתו של העורך נתי גרוסמן החליטו לעשות בשני עמודי חדשות ביתד נאמן ביום שישי כתבה נרחבת על הדבר הזה. זה פשוט היה מצב שעורך עיתון מנסה להכתיב? מה זאת אומרת? הגיעו לאופקים שניים מגדולי הדור…בגלל שאתה אוהב אותם, לא אוהב אותם, מוצא חן בעיניהם..אין דבר כזה..

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.