רשימת הבלוגים שלי

יום רביעי, 9 ביוני 2021

מי האשמים האמיתיים למצב?


מי האשמים האמיתיים למצב?
למרות שזה נראה מתקרב אני עדיין מאמין שיהיה איזה מכשול בדרך להקמת הממשלה.
כבר אמר שלמה המלך בקהלת: 'וחוטא אחד יאבד טובה הרבה'!
כל הקנאים למיניהם מטעמים פוליטיים בלבד שאינם מצביעים לכנסת וגורמים בכך ללא כל ספק לאובדן כוחו האמיתי של שומרי התורה בכנסת הם האשמים הגדולים במצב, והם יתנו על כך את הדין שלא הצטרפו לקריאתם של רוב גדולי ישראל.
גם השרץ אפשר לטהר בק"נ טעמים, אבל האמת ידועה - השרץ נותר טמא מדאורייתא.
גם לקורח מפרשת השבוע היו הרבה טעמים וסיבות לחלוק על משה רבינו, אבל לא היה עוד אחד באותו דור שהשכינה מדברת מגרונו, קורח הצליח בהפגנות, ויקהל אליהם קורח את כל העדה, קורח ודתן ואבירם התחצפו אל משה רבינו, גבורי עולם, הציבור אוהב כאלו שמעיזים פנים ברבנים, הם עושים רושם של גבורים והעם אוהב להיות תחת חסות של גבורים ולמרוד במנהיגים, זה נותן הרגשת נצחון.
כל זה עד שהאדמה פוערת את פיה ומכריעה מי הולכת אליה ל'מנוחת עולמים' ומי לה'.
אולי זו הסיבה שפה הארץ נברא בבין השמשות, כפי שנאמר במסכת אבות, פרק ה', כי בעת שהרשעים מאפילים על המאורות, חולקים על גדולי ישראל, יוצרים מצב של בין השמשות, ספיק בין יום ללילה, בין אור לחושך, זה הזמן שפה הארץ נפתח ומכריע.
גם בעת בית המקדש היו נביאי שקר, שבודאי היו נראים חיצונית כמו נביאי האמת, בכל זאת ה' דרש שיאזינו לנביאי האמת, כי יש לכל יהודי תחושת אמת מי הוא האמיתי ומי השקרן, כמו כן גם היום אפשר להבחין בעין ישרה מי הוא הגדול, הצנוע והעניו, ומי הוא הרודף שררה ועז פנים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.