רשימת הבלוגים שלי

יום רביעי, 29 במאי 2013

מעולמו של אחד האדמורי"ם

תקציר בצלו של רבינו הק'. יום חמישי יורד רבינו הק' ממיטתו, לאחר שהרביץ בו שינת ישרים וצדיקים למעלה ממחצית היממה, ומיד כשהתעורר רץ כמתחוי קשת למטבח לעבודת האכילה שכולל, חלה שלמה שנתנדב ע"י ידידינו בעל מאפית 'לנדנר' שהיטיב לאפות את החלה כרצון הק' של רבינו (אפוי היטב היטב עם הרבה שומשום) וכידוע שרבינו מקפיד עד למאוד לאכול הקצוות (קרייצ'יקעס בלע"ז) בהתלהבות דקדושה (אוחחח) וטבל את החלה בטחינה וחומוס כדי לקיים 'על טחינה וחומוס תאכלהו', 

לאחמ"כ הוגש לפניו, חמישה סוגי דגים, כנגד חמישה חומשי תורה וכן הוגש, 18 פרוסות (ח"י) לשון של בהמה גסה ו 22 (כ"ב אותיות התורה הק') חתיכות כבד ו 28 שוקיים (כ"ח לעבודת הבורא) ו 15 (י"ה) חרמזלך וצלחת פרפיל, לאחמ"כ הוגש מגש עם 36 (פעמיים ח"י) חתיכות אבטיח קר, וכוס בירה קר עד למאוד ונתן רבינו גניחה גדולה שלא מעלמא הדין. 

לאחמ"כ יורד לחצר ביתן המלך ונשכב בפישוט ידיים ורגליים על הדשאים ומקץ שעתיים הלביש את הקפטן המוזהב, ונכנס רבינו הק' לבקר בהיכל ישיבתינו הק' והתפלפל עמם, לאחמ"כ פתח בדא"ח ובדבריו הק' עומד על חשיבות לימוד התורה לשמה ללא פניות. (הדא"ח המלא יתפרסם בעלון בצילא דמאמנותא) 

לאחמ"כ נכנס לרכב, ברגל ימין כמנהג רבותינו הק' והתרווח על מקומו ויוצא להשתתף בחופת בנו של ש"ב הרב טרובוביץ שליט"א ר"מ ואב"ד ק"ק טחינת ישראל, וכיבד את רבינו הק' בכל השבעה ברכות, הרבי איחל מזל"ט לחתן וכלה ולמחותנים. 

לאחמ"כ פשט את הקפטען ולבש את הקפטן הכסוף עם נקודות והשתתף בשמחת הבר מצווה של ידידנו עוז הנגיד המרומם מו"ה הרב נפתלי אלטווסער שליט"א מגדולי תומכי מוסדותינו הק' והוגש קמיה דרבינו הק' לוקשן קיגל ובירך בקול ברכה ואוכל שני משולשים וחילק שיריים למשתתפים ורקד ריקוד של מצווה בניגון 'אשרינו מה טוב חלקינו' בעיניים עצומות ובהתלהבות דקדושה עם הרב ר נפתלי ועם החתן  וביציאה מהזאל פגש את האדמור מטשרנוביץ שליט"א וברכו לשלום. 

לאחמ"כ ביקר בבית רבינו האדמור מקאפישניץ שליט"א להזמינו לשמחת כלולת בנו עם בתו של אדמור מקרקוביץ ורבינו כיבדו לשבת על הכיסא החום והוא ישב על הכסא עם גלופי העץ והוגשו לפניהם דברי מתיקה ורבינו כיבד את האורח לברך ראשון ובירך בורא פרי הגפן ואיחלו לחיים זה לזה והתפלפלו בסוגית שלושה שאכלו כאחד האם הכוונה שאחד אוכל כנגד שלושה או ששלושה כנגד אחד שלא אוכל, והתפלפלו זמן רב, עד שבאו תלמידיהם ואמרו להם הגיע זמן של..... שינה רבינו ניפרד מהאורח הדגול ולווה אותו עד פתח הבית, ועלה לפגוש בשר השינה

4 תגובות:

 1. וישמנישורונובי'ץ30 במאי 2013 בשעה 5:26

  אוי....איך וויל זן א רעבע!

  השבמחק
 2. חיים בבקשה...
  את התמונה המצורפת להוריד מייד.
  כולם יודעים על הצרות עין של משפחתו של האדמו"ר המצולם כאן, בגדלותו ובצידקותו.
  ובעזרת הבעל הבית על חצירו של אביו זצ"ל, ה"ה מרןראש הישיבה, הם זרקו אותו חסר כל לאשדוד.
  ואחרי שהוא מצליח שם אז מצאו אותך שתיתן יד לפשע הנמשך????

  במטותא ממך אל תשים תמונות לפני שאתה מברר מי נגד מי כאן.

  השבמחק
 3. אשרי הדור שזכה שאלו מנהיגיו

  השבמחק
 4. אין ליבה, אין צבא אלו התוצאות, חיים אולי תספר לנו מה עשו האחוקים החרדים לפני 80 שנה במזרח אירופה, וברוסיה הקרה, ממה יתפרנסו ?

  השבמחק