רשימת הבלוגים שלי

יום שלישי, 8 במאי 2018

ידיעות כלליותדריכות במערכת הפוליטית: היום מבקר המדינה יפרסם את הדו"ח השנתי. את הדו"ח יגיש שפירא ב- 11 ליו"ר הכנסת.
 
בנדר ׳מעריב׳: ‏השר ישראל כץ פנה לנשיא ריבלין למחוק לאלאור אזריה את הרישום הפלילי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו עם המראתו לקפריסין: "אני יוצא עכשיו לפסגה תקופתית עם מנהיגי קרפיסין ויוון. אנחנו נדון שם בשורה של נושאים, הראשון שבהם והחשוב שבהם הוא קידום ההיתכנות של צינור גז אזורי מישראל לקפריסין דרך יוון לאירופה. יש לזה משמעות כלכלית עצומה למדינת ישראל, אם הדבר ייצא לפועל. אני כמובן אדון גם בנושאים האזוריים ובראשם התוקפנות הגוברת של איראן באזורנו".

יקי אדמקר: ‏יו"ר הקואליציה ‎דודי אמסלם הודיע: "לא אתמודד על ראשות עיריית ירושלים".

רה"מ בנימין נתניהו על שחרור אלאור אזריה: "שמח שהדבר הזה הסתיים".  ‎

נתניהו על החלטת טראמפ: מציע שכולנו נחכה ונראה מה יאמר הנשיא הערב.

הפרשן הפוליטי יעקב ריבלין בחצות בסקופים: הכינוס של 'דגל' אתמול נועד לצרכי פנים. לאותת לצמרת המפלגה בבני ברק שירושלים חשובה לא פחות מבית שמש ואלעד ושלא יתפשרו עם אגו"י על חשבונם.

יקי אדמקר בחצות בסקופים: "דגל התורה" ממשיכה באסטרטגיה שאיתה התחילה בבית שמש לעלות את המחיר מול שאר הסיעות, והפעם מבקשת גם להשוות את יחסי הכוח מול אגו"י בירושלים. יש אופטימיות מסוימת מצד דגל לשיפור עמדות אבל לא לשוויון מוחלט.

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול בראיון ראשון בחצות בסקופים אחרי המעצרים בעירייה: חזרתי בשעה מאוחרת מהצפון, בבוקר הטלפון הראשון היה שבישרו לי שנולד לי נכד, רק לאחר מכן הצטערתי לשמוע על המעצרים. השמועות שנחקרתי לא נכונות. המו"מ עם "דגל" לא החל מלבד טלפון אחד שקבלתי מח"כ מקלב.

יניר כוזין: ‏אני יכול לחשוב על לפחות 5 תרחישים מורכבים גיאו-אסטרטגיים על למה טראמפ החליט להקדים את ההודעה שלו על הגרעין, אבל יש מצב שזה קרה כי פשוט נמאס לו ובא לו מחר.

נשיא ועידת רבני אירופה, הרב פנחס גולדשמיט אומר כי המוסלמים המתונים הם השותפים של היהודים במלחמה בטרור ובקיצוניות האיסלמית. בכינוס שערך המופתי של תוניסיה אמר גולדשמיט כי היהודים והמוסלמים גם נלחמים יחד נגד החקיקה האנטי דתית באירופה. ‎

מיליוני ציוצים אנטישמיים ברשת טוויטר מפיצים סטריאוטיפיים שליליים ותיאוריות קונספירציה נגד יהודים באינטרנט. כך קובע דוח חדש של הליגה נגד השמצה. על פי הדו"ח כ-3 מיליון משתמשי טוויטר פרסמו או שיתפו יותר מ-4 מיליון ציוצים אנטישמיים באנגלית בשנה האחרונה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ יבקש מהקונגרס האמריקני לקצץ כ-15 מיליארד דולר מתכניות פדרליות. הנשיא האמריקני מעוניין בין השאר להפחית כ-7 מיליארד דולר מתקציב תכנית הביטוח לבריאות ילדים. כך אומרים בכירים בממשל האמריקני.

טוכפלד חושף ב'ישראל היום': לכבוד העברת השגרירות ארה"ב לי-ם, החליט רה"ע ניר ברקת להעניק את הכבוד לנשיא ארה"ב טראמפ ולקרוא לכיכר המובילה לשגרירות על שמו של הנשיא.

עדכון: אלאור אזריה השתחרר מבסיס הכליאה. בצאתו לבש חולצה עליה נכתב ״אין לי ארץ אחרת״ ושיר ״התקוה״.
 
'המבשר' חושף:  עשרות קברים חוללו ופונו בשדרות.  הפינוי בוצע ע"י מחוז דרום של רשות העתיקות. לטענתם, בשליחות החברה הכלכלית של עיריית 'שדרות'. עוד מ'המבשר׳העל חילול הקברים בשדרות: מדובר במחטף מהיר שבוצע עם קבלת הנחיה של משרד הדתות לפיה יש להימנע מפינוי הקברים. העירייה: הטענות כלפינו אינן נכונות, מי שביקש את ביצוע העבודה אלה גופים ממשלתיים.

ח"כ מקלב ל'ידיעות' על חוק הספאם שאושר אמש: "יש תופעת השתלטות על החיים של הציבור, כך שאי אפשר להחזיק טלפון בלי לקבל כל העת מסרים ופרסומות"

ח״כ שולי מועלם לזיגמן ב׳קול ברמה׳ - ״לחוק הגיוס אין רוב בקואליציה והוא לא יעבור״

יו"ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט לאריה גולןב ‫#הבוקרהזה: "אנחנו לא ערב מלחמה. אני לא אומר שלא יהיה חיכוך. אנחנו במערך של חיכוך מתמשך מול איראן שמנסה להתבסס על גבולנו, אבל אין פה משהו שאנחנו לא יודעים לטפל בו. לא צריך להיתפס לבהלה ראינו כבר דברים חמורים בהלה".

דיווח בעיתון "אל-חייאת": חמאס הציע לישראל "הודנה" ארוכת טווח בתמורה להסרת המצור מרצועת עזה ועסקת חילופי שבויים. בתנועת חמאס הכחישו את הידיעה.(אורי שאבי)

פרסמנו ב'כאן': גורם במשרד החוץ האמריקני אומר כי גם אחרי חנוכת השגרירות בשבוע הבא ארה"ב תמשיך את המדיניות ארוכת השנים של כתיבת "ירושלים" לבד, ולא "ירושלים, ישראל" בסעיף מקום הלידה בתעודות זהות, בתעודות לידה וייתכן שגם במסמכים נוספים. הסיבה: "מעמד ירושלים יקבע בהסדר".

ח"כ מוזס (יהדות התורה) ל ‎#מנדיביתאן: "דיברו בסיעה על מרוץ האופניים בשבת. יש הבדל בינו לבין עבודות הרכבת. הרכבת היא גוף ממשלתי ולכן אסור לו לעבוד בשבת".

מקור בכיר במשרד החוץ הפלסטיני מכחיש בפני העיתון "אל-רד" הרואה אור בירדן ידיעות לפיהן מנגנון המודיעין הפלסטיני מעורב בחיסול מהנדס החמאס בחודש שעבר במלזיה.

רן כרמי בוזגלו, ממובילי המאבק למען שחרור אלאור אזריה שנמצא "למרגלות בית המשפחה". הוא מספר: "עם ישראל נוהר בהמוניו לכאן, פעם ראשונה שיראו את אלאור. נעניק לו תעודת הוקרה; אני רואה פה על הגג אנשים עם שופר, כשהוא יגיע נצא בתהלוכה כשהוא בראש הכוח".

רועי קייס: ‏אמש היה קצת "שמח" בביירות. החגיגות של תומכי חיזבאללה ושות' קצת יצאו משליטה והובילו לעימותים עם מתנגדיהם. הצבא התערב ונראה שהוא הכיל את האירוע. שר הפנים אסר על נסיעה באופנועים בביירות למשך 72 שעות. הוא במקביל עדיין מחשב את התוצאות...

יעקב אחימאיר: ‏סטודנטים דתיים ייעדרו מנשף הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית כי לא יוקצה מקום נפרד שבו אין ריקודים מעורבים. זהו גילוי בוטה של חוסר סובלנות מצד המוסד האקדמי. המוסד מוכיח שהינו חסר סובלנות ממש! הוא נהנה גם מכספי המסים של כולנו, דתיים וחילונים(כמותי). כך נוהג המוסד? בושה, בעיני.

שרת הביטחון של צרפת, פלורנס פארלי, על הסכם הגרעין עם איראן: "הוא אינו מושלם, אולם מאפשר להשעות את תכנית הגרעין האיראנית לצרכים צבאיים". היא הוסיפה שהאיראנים מכבדים את ההסכם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת בלרנקה, לקראת פגישתו עם מנהיגי קפריסין ויוון. הוא צפוי להמריא חזרה לישראל אחר הצהריים.
ח"מ עיריית ירושלים, יוחנן וייצמן ב׳קול חי׳: ״זה לא מוסרי מצד 'דגל' להזיז את בעלזא ממקומה ולהעבירה לאגו"י״.

עוד מוייצמן ב׳קול חי׳: ״בזכות האחדות של כלל שומרי המצוות במועצת העיר, הצלחנו לצמצמם כמעט לחלוטין את בעיות השבת והצניעות של עיריית י-ם, אבל לא את של הגופים החוץ-עירוניים״.

משלחת רבנים מאירופה ערכה ביקור מיוחד בהזמנת ממשלת תוניס. כ-15 ראשי קהילות מאירופה ביקרו במדינה המוסלמית, נפגשו עם המופתי וערכו ביקור בקהילה היהודית המיוחדת באי ג'רבה. יאיר שרקי הצטרף לביקור.

'יתד' מפרסם הבוקר את  מכתב הגר"ח קניבסקי והגר"ג אדלשטיין לנשיא תוניס המבקשים 'לשמור על המוסדות היהודים, בתי הכנסת, בתי העלמין ובטחון יהודי מדינתכם כפי שנהגתם עד היום'. המכתב נמסר בשבוע האחרון בעת ביקור משלחת רבנים במקום.

*החדשות* שר המודיעין ישראל כץ:  מעריך שטראמפ יפרוש מהסכם הגרעין.

 להמשך כנסו כאן:


טראמפ: אכריז על החלטתי בנוגע להסכם האירני בבית הלבן מחר בשעה 14:00 (21:00 ששעון ישראל)
אריאל כהנא: ‏48 שעות דרמטיות לפנינו: מחר בצהרים בקפריסין מפגש משולש (שאמנם נקבע מזמן) בין נתניהו למנהיגי יוון וקפריסין. מיד לאחריו ראה״מ ישוב לארץ כדי לצפות מישראל בהודעת טראמפ על (כנראה) פרישה, חלקית או מלאה, מהסכם הגרעין. ברביעי בבוקר, ראה״מ אמור לצאת למוסקבה, לצעדת הניצחון על הנאצים ו‏אחר כך, מפגש מכריע עם נשיא רוסיה, להצגת הארכיון הגרעיני של איראן ועל מנת שפוטין ילחץ את איראן לא לחמם עוד את האזור. ברקע, דיווחים על מתיחות צבאית גבוהה בצפון וכן שינויים תכופים בשעות האחרונות בלו״ז ראה״מ. יתכן מאוד שיחולו שינויים נוספים. מתח מדיני-ביטחוני שכמותו לא היה שנים.
ברק רביד: ‏עכשיו גם ברור למה נתניהו החליט לחזור לארץ מקפריסין מחר בערב ולא לטוס ישירות למוסקבה. כנראה האמריקנים עידכנו אותו מראש על ההודעה הצפויה של טראמפ בנושא הסכם הגרעין.
פרשנים בארה"ב: ככל הנראה טראמפ החליט לפרוש מהסכם הגרעין, אחרת היה מודיע ברגע האחרון על החלטתו (יש לו עד ה-12.5).
'כאן' ‏פרסום ראשון: אירוע חריג אמש בנתב"ג: מטוס אוסטריאן איירליינס שחשש שמסלול הנחיתה אינו פנוי, האיץ בתום הנחיתה ושב והמריא בפראות, נוסעים רבים במטוס אמרו ״שמע ישראל״ ודיווחו על פאניקה מוחלטת, כולל של אנשי צוות האויר.
ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בתום פגישה עם נשיא ונצואלה: "אנחנו מודיעים שוב על נכונותנו לקיים מו"מ רציני עם ישראל על בסיס ההחלטות הבינ״ל. קוראים למדינות אחרות לא להעביר את שגרירותיהן לירושלים"
אריק בנדר: ‏לדעתי טראמפ עדכן מראש את נתניהו לגבי ההחלטה אותה ימסור מחר ועל כן נתניהו ממהר מחר לשוב מקפריסין.
נדב אייל: ‏ אם טראמפ פורש מהסכם הגרעין זו המכה החריפה ביותר שהוא מנחית למנגנונים הבינלאומיים ובנות בריתו במערב-יותר מהפרישה מהסכמי פריז או מאמנת הTPP. "לא נסכים לפזמון הכוזב של הגלובליזם" אמר פעם. אגב אינני מאשר או מכחיש שכל העניין תוזמן בידי טראמפ ליציאת ספרי שעוסק בעניינים האלה. ‎
 השר דרעי בסיעת ש"ס: ״בקרוב נסיים את עבודת התשתיות המקיפה שביצענו בכביש העליה לציון הרשב"י וכן נחנוך כניסה נוספת למירון בעלת שני מסלולים שתשנה לטובה את כל הגישה להר״.
ראש הממשלה בתוך הדיון הפנימי של סיעת הליכוד: הבית היהודי דוחפים כרגע את פסקת ההתגברות לפח. הדרך היחידה להביא את פסקת ההתגברות כרגע היא באמצעות השגת הסכמות בתוך הקואליציה. מי שדוחף בלי להגיע להסכמות - קובר את פסקת ההתגברות.
השר אלקין הוסיף: הישגים בתחום הזה אפשר להביא רק בשקט ולא בכותרות בתקשורת. מצער שזה מה שקרה אתמול.
בתגובה להתקפת ראש הממשלה, מהבית היהודי נמסר:פסקת ההתגברות נמרחת כבר שלוש שנים בתירוצים שונים ומשונים. אנו מודיעים מראש שכל חוק התגברות שיגיע בהסכמה של ראש הממשלה נתניהו, שר האוצר כחלון ושאר מפלגות הקואליציה יהיה מקובל גם על סיעת הבית היהודי. רק שראש הממשלה יביא את החוק. בינתיים הפתרון המעשי היחידי שמונח על השולחן הוא החוק שהעברנו אתמול בתמיכת כל השרים.
אל-חרירי נשאל על דברי בנט שהתוצאות מראות שחיזבאללה שווה לבנון: לבנון היא ממשלת לבנון. לבנון היא זו שמבדלת את עצמה ממה שקורה באזור. לבנון היא קווי היסוד של הממשלה. ישראל היא זו שרוצחת ותוקפת פלסטינים. לחיזבאללה יש סיעה של 14-15 חברי פרלמנט. זה חיזבאללה
ועוד מאל-חרירי: הנשק של חיזבאללה הוא עניין אזורי. להטיל על כל לבנון את האחריות הזאת? לא. הם יודעים היטב שהדברים האלה אינם נכונים. ‎
השר אופיר אקוניס בתכנית "חשבון פתוח" עם צביקה זרחיה: "אם הקואליציה לא מעבירה את פסקת ההתגברות עד סוף מושב הקיץ זה כישלון נוראי, אולי המהדהד ביותר של הממשלה הזאת"
הסכם הגרעין עם איראן | הנשיא טראמפ תקף בטוויטר את ג'ון קרי על פגישותיו עם שר החוץ האיראני: "ארה"ב לא צריכה את דיפלומטיית הצללים הספק חוקית של קרי, הוא זה שיצר את הבעיה הזאת מלכתחילה".
מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה: "הבחירות בלבנון הן ניצחון גדול לאנשי ההתנגדות, ההרכב החדש של הפרלמנט מהווה ערובה וכוח חזק להגנת האופציה האסטרטגית. עצם קיום הבחירות הוא הישג לאומי גדול מאוד"
נזקים בגלל בלוני תבערה מעזה: סיכום עד כה: 6 מוקדי אש באזור ניר עם, נחל עוז ובארי. מאות דונמים של חיטה שעלו באש. 4 צוותי כיבוי שפועלים בשעות האחרונות השתלטו על האש. (אלמוג בוקר)
דוברו של קרי מסר בתגובה: "אני חושב שכל אמריקני היה מעוניין שכל קול אפשרי יישמע כדי לגרום לאיראן להישאר בהסכם הגרעין ולמנוע מלחמה. קרי שומר על קשר עם עמיתיו לשעבר מרחבי העולם כמו כל שר חוץ אמריקני".
דנה ויס ב‏פרסום ראשון : החגיגות בירושלים נמשכות - שבוע אחרי טקס פתיחת השגרירות האמירקאית יגיע לארץ נשיא פארגוואי כדי לחנוך את בניין השגרירות של ארצו בבירה. המהלך תואם בשיחה טלפונית עם  ‎ראש הממשלה נתניהו לפני כמה ימים. הנשיא קארטס שמסיים את תפקידו באוגוסט יגיע לארץ עם הנשיא הנכנס.
אריק בנדר: ‏החוק לקיזוז כספים שמועברים למחבלים עבר בקריאה ראשונה ברוב של 55 תומכים מול 14 מתנגדים.
שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב כעת בחשבון הטוויטר שלו: "סוגרים לאבו מאזן את הברז. החוק שמאפשר לקזז את הכספים שהרשות הפלסטינית מעבירה למשפחות מחבלים עבר כעת בכנסת בקריאה ראשונה. נפעל להעבירו בקריאה שניה ושלישית בהקדם האפשרי. הטירוף הזה, שאנחנו מעבירים כסף לרשות הפלסטינית, שמתשמשת בו לעודד טרור נגדנו - יפסק."
ח"כ אימן עודה במליאה: "למה נותנים ביטוח לאומי ליגאל עמיר".
לפיד בטוויטר: ‏נסראללה כבר חוגג את ההתחזקות שלו בפרלמנט הלבנוני בבחירות שנערכו אמש בלבנון. האיחוד האירופאי צריך לדעת שכאשר הם נותנים לגיטמציה לחיזבאללה לפעול בחופשיות באירופה זה מסייע לארגון שמנצל את הערכים הדמוקרטים לקידום הטרור. המצב הזה חייב להשתנות ואמשיך לפעול בנושא מול מדינות אירופה.
נסראללה קרא שלא למשוך זמן עד להקמת הממשלה, כי "אין לדעת מה יקרה באזור. עקבנו אחרי מה שאומרים הישראלים, האיומים שלהם לגבי לבנון וסוריה והבעיה בינם לבין איראן" ‎
סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, צפוי להכריז בנאום לארגון מדינות אמריקה על הטלת סנקציות על ונצואלה. בנאום יקרא סגן הנשיא לעכב את הבחירות הצפויות במדינה.
‏משרד החוץ מאשר: נשיא פרגוואי הורציו קרטס יבוא ארצה עד סוף החודש לפתיחת השגרירות בירושלים.
איתי גדסי: ח"כ מיכאל מלכיאלי הצליח היום להעביר לראשונה הצעת חוק בקריאה שניה ושלישית. ולמי שלא יודע, הרעיון החשוב לנתינת דו"חות משטרה לרכבים החוסמים בחניות, הגיע מהעיתונאי יעקב ריבלין.
עוד מאיתי גדסי: סתם כי בא לו לפנק. חיים אמסילי חבר מועצת העיר אשדוד מטעם ש"ס הזמין את ילדי העיר ליומיים רצופים ועמוסים במגוון אטרקציות לילדים בכל הגילאים.
יוסי בן עטר: גורם בליכוד: הסיבה שבגינה נתניהו חושש להעביר את פסקת ההתגברות בכנסת היא חשש שבני בגין יפרוש מהכנסת (הליכוד). לדברי הגורם "בגין העביר לו את המסר הזה בימים האחרונים ולכן נתניהו נזהר".
יעקב ריבלין בטויטר: פסקת ההתגברות. כחלון מתואם עם ביבי שמתואם עם מנדלבליט. תנחשו למה.
יונתן אוריך, מיועצי התקשורת של רה"מ, בטוויטר: "אהלן איימן. כשאתה תגנה לראשונה את הטבח הרצחני של אסד בבני עמו, לרבות חניקת ילדים בנשק כימי, נשקול לפרסם הבהרה. עד אז אתה מוזמן ללכת לחפש"
השר צחי הנגבי לרונן כץ ב׳קול ברמה׳: בכל דמוקרטיה יש לרשות המחוקקת סמכות לבדוק האם חוקי הפרלמנט עומדים במבחן החוקתי, וגם במדינת ישראל יש לבית המשפט סמכות כזו. בשנים האחרונות בית המשפט עשה זאת קצת מעל ומעבר ולכן יש צורך בפסקת ההתגברות, אך יש לעשות זאת בהידברות ולא במחטף.
עוד מהשר צחי הנגבי לרונן כץ ב׳קול ברמה׳:* דיברתי עם השר יובל שטייניץ, הוא מכחיש את הכותרת שפורסמה הבוקר בשמו, אנחנו לא מודיעים לאויבינו שהם על הכוונת באמצעות התקשורת. המודיעין שלנו וצה"ל חזקים יותר מכל מדינה בסביבתנו, אין עניין להיות בהיסטריה.
מיכאל שמש: ‏במהלך דיון סוער שהתפתח היום בסיעת הליכוד בנושא פסקת ההתגברות  סגן השר ז'קי לוי תהה בקול: מה אתם מטומטמים?
פרקליט המדינה, שי ניצן, בתגובה לפרסום ב"הארץ" לפיו שקד ביקשה ממנו לא לערער על ההחלטה לשחרר את אולמרט: הטענה כאילו השרה הזהירה אותי, או הנחתה אותי, שלא להגיש ערעור על ההחלטה לשחרר את אולמרט, היא טענה מופרכת לחלוטין". ‎

ח"כ רועי פולקמן
מכולנו מאשים בריאיון במשדר: "בנט וסמוטריץ' עומדים מאחורי מודעות ההשמצה נגד כחלון הבוקר בעיתונים ובאינטרנט".
בעקבות דבריו הזדרזו גורמים בבית היהודי לשגר לכתבנו הפוליטי מיכאל האוזר טוב את התגובה הבאה: "כחלון משטה בציבור, אם רצה להגיע להסכמות בבקשה שיגיע. יש זמן. שיציג נוסח שמקובל עליו. אתמול התחלנו בהובלת פתרון. הוא צריך לעמוד בהתחייבותו לתושבי דרום תל אביב." (גלי צה"ל)
ויולט קנינו מדווחת : כלי תקשורת בקוריאה הדרומית מדווחים בשעה האחרונה כי הפסגה בין דונלד טראמפ לקים ג'ונג און תתקיים בסינגפור בחודש יוני.
שר התיירות יריב לוין בתגובה לדברי נשיאת העליון על פסקת ההתגברות: הריבון במדינה דמוקרטית הוא העם ולא קומץ שופטים. דברי הנשיאה מבטאים גישה אנטי-דמוקרטית במהותה. ״דבריה של נשיאת העליון מבטאים גישה אנטי דמוקרטית, לפיה השופטים והערכים שהם מאמינים בהם עומדים מעל הערכים של כלל הציבור, כפי שהם באים לידי ביטוי בהרכב הכנסת ובהחלטותיה. שופטי בית המשפט העליון לקחו לעצמם באופן פסול סמכויות מופרזות לפסילת חוקים, ועתה הם נזעקים כאשר אנו מובילים מהלך הכרחי להשבת הסדר הדמוקרטי התקין. במדינה דמוקרטית שופטים אינם בוחרים את עצמם ונורמות חוקתיות אינן נקבעות על ידי בית המשפט במחטף, אלא נקבעות על ידי הפרלמנט ומאושרות במשאל עם. אני נחוש להמשיך במאבק להשבת האיזון בין שלוש רשויות השלטון.״
ידיעות: מבוכה: בעת הארוחה של רה"מ עם ראש ממשלת יפן הובאה לשולחן מנה אחרונה שהוגשה בתוך זוג נעליים, דבר שהוביל לעלבון וזעזוע של האורחים היפנים. דיפלומט יפני: אין בתרבות היפנית דבר בזוי יותר מנעליים.
סיקור מינורי בתקשורת הכללית לפרשת המעצרים בבית שמש: במהדורה המרכזית של "החדשות" אמש וב"ידיעות" הבוקר התעלמו לחלוטין.
זאב קם ברשת ב:' ההערכה היא שכחלון ונתניהו מתואמים במהלכים לבלימת פסקת ההתגברות.
עוד ברשת ב': ב"בית היהוד"י התקפלו ולא יעלו את פסקת ההתגברות להצבעה בתקופה הקרובה.
"המודיע": הוגשה תלונה במח"ש נגד השוטר שריסס בגז מדמיע מאות מתפללים בציון הרשב"י.
עוד ב"המודיע" : שורה של עדויות מזעזות של אנשים שנפגעו מהגז: "צעקנו שמע ישראל והיינו בטוחים שאלו הרגעים האחרונים שלנו".
מלחמה בפתח? השר ישראל כץ בגל"צ:  "אם יהיה מקרה שחיילינו יצטרכו להיות מעורבים בפעולה צבאית כזאת או אחרת, כל אזרח בישראל צריך לדעת שהפעלנו שיקול דעת עמוק כנדרש".
"כל הזמן": לפי סקר "מדגם" של מינה צמח ומנו גבע; עופר ברקוביץ מנצח את זאב אלקין, לשאלה מי ראוי להנהיג את ירושלים ברקוביץ או אלקין 62% ברקוביץ ורק 37.6% אלקין.
"מרכז העניינים": הערכה היא כי חקירת המשטרה החלה לפני מספר חודשים כאשר ניסו לבלום התמודדות כזו או אחרת לראשות העיר, אחרי שהתברר שלא תהיה התמודדות כזו כבר לא ניתן היה לעצור את החקירה.
רביב דרוקר ב"הארץ" על המפגש עם ברק: לרבים מהסטודנטים החרדים זאת היתה הפעם הראשונה שהם שמעו רעיונות כמו אלה שברק הביע. במשך כל חייהם נעשה מאמץ שהם לא ייחשפו לרעיונות כאלה. אם זה עולה לנו במחיצה — אז שתהיה מחיצה.
סגן שר הביטחון אלי בן דהן מ'הבית היהודי' למנדי ריזל ב'רדיו 101.5': "יש לי חלום שבג"ץ יהיה ברוח ההלכה. זה חלום שכל אדם שומר תורה ומצוות צריך לחלום עליו ולפעול בנושא".
ישי כהן ב'כיכר': במפלגות החרדיות חוששים שלא יצליחו להעביר את חוק הגיוס. הערכה בישיבות הפנימיות כי ליברמן יתנגד לכל חוק שהחרדים יתמכו בו. אחד מראשי המפלגות התבטא: "אנחנו בצרות".
שר האנרגיה יובל שטייניץ ל-Ynet: "אם אסד ימשיך לתת לאיראנים לפעול מסוריה - נחסל אותו; אסד צריך להבין שיש למעשיו תג מחיר"
ראש העיר ירושלים ניר ברקת תלה את שלט ההכוונה הראשון בבירה עם הכיתוב "שגרירות ארה"ב". ברקת: "זה לא חלום, זו המציאות. אני גאה ונרגש לתלות הבוקר את השלטים הראשונים החדשים שהכנו לשגרירות ארה"ב שתיפתח בשבוע הבא בירושלים . זהו אירוע היסטורי ואני מודה לנשיא טראמפ על כך. ירושלים היא בירת הנצח של העם היהודי ועכשיו גם העולם מתחיל להכיר בכך. חג ירושלים שמח".
׳ערוץ 2׳: סגה״ש ליצמן בביקורת חריפה נגד בית החולים ׳קפלן׳ ברחובות: ״התשתיות שם מיושנות שלא ראויות למטופלים ב2018. שישה מטופלים בחדר, שירותים אחד לשני חדרים ומקלחת אחת בקצה המסדרון. בושה״.
'ישראל היום': במשטרה טוענים על פרשת המעצרים בית שמש, כי מדובר בפרשייה מורכבת ומסועפת, בעלת מספר רב של חשודים שפעלו יחד לאורך שנים וביצעו עבירות של שחיתות ציבורית.
'ידיעות': בעלי חניות בשכונות החרדיות בי-ם מחזיקים קבוצת וואטסאפ, בה מדווחים על ביקורות פתע של חוקרי מס הכנסה. כשהחוקרים הגיעו השבוע לשכונת מעלות דפנה, בעל החנות כבר הראה להם תמונות שלהם מהחנות הקודמת שביקרו.
כאן: נשיאת העליון חיות על חוק עוקף בג"ץ: "הרשות השופטת נתונה תחת מתקפה בוטה וחסרת תקדים, אשר מאיימת באופן ממשי על עצמאותה ועל אי-תלותה. אחד המופעים המדאיגים של המתקפה הזו הוא ההחלטה שאותה קיבלה אתמול ועדת השרים לענייני חקיקה". המשמעות של חקיקת 'פיסקת התגברות' היא פשוטה - ביטול ההגנה החוקתית על זכויות האדם המעוגנות בישראל בחוק-יסוד: כבוד האדם וחירותו והתרת הרסן לחקיקת חוקים הפוגעים בזכויות אלה בלא שבית המשפט יוכל להושיט לנפגעים סעד. "יש להסיר את פסקת ההתגברות, זו הצעה רעה ומסוכנת שתגרום לישראל נזק חסר תקנה".
שמעון ליברטי: ועדת הכלכלה דנה כעת בחוק של ח"כ מקלב המבקשת לאסור על צינתוקים של קווי נייעס.
'דה מרקר' ממשיך הבוקר בתחקיר נוסף נגד המיליארדר הדתי מיכו מיראלשוילי - החברה שלו חתמה על חוזה לאספקת שתייה לתושבי עזה עם פוטנציאל הכנסות של יותר מ- 100 מיליון דולר. את הפגישה עם מזכ"ל האו"ם תיאמו לו אנשי רה"מ.
עוד מתחקיר 'דה מרקר' - מיראלשוילי והנהלת החברה זכו לאחרונה לפגוש גם בשני מנהיגים עולמיים הנחשבים למקורבים לרה"מ - את נשיא ארה"ב טראמפ פגשו נציגי החברה בפלורידה, את רה"מ הודו מודי פגש מיראלשוילי עצמו.
לבנון: מהחישובים של סוכנות הידיעות רויטרס של התוצאות הראשוניות והלא רשמיות בבחירות בלבנון עולה שחיזבאללה ובעלי בריתו הגדילו את כוחם בפרלמנט הלבנוני. לעומת זאת, לפי ההערכות שפורסמו שם, יו"ר זרם אל-מוסתקבל, ראש הממשלה הסוני סעד אל-חרירי, הפסיד מושבים ואיבד מכוחו. בכל מקרה אם ההערכות האלה יתממשו לא ברור כיצד הדבר ישפיע על סיכוייו של אל-חרירי להרכיב את הממשלה הבאה בלבנון. נזכיר כי ראש הממשלה בלבנון מגיע מהעדה הסונית. היום, לפי שר הפנים הלבנוני, צפויות תוצאות רשמיות.
פסקת ההתגברות | שר האוצר משה כחלון בוועידת המלונאים: "לא ניתן לקבוצות קיצוניות וחשוכות להוביל את מדינת ישראל" ‎
דיווח: קנצלרית גרמניה מרקל תפגש עם הנשיא הרוסי פוטין בסוצ'י שברוסיה ב-18 במאי.
רוסיה: פוטין הושבע לכהונתו הרביעית כנשיא המדינה. כהונתו תמשך עד לשנת 2024.
נחמה דואק בערוץ הכנסת ליו"ר הקואליציה דודי אמסלם: ״מה תעשה אם לא תהיה בכנסת? תאפה עוגות?״ אמסלם: ״אם אני לא אהיה בכנסת, אני אגשים חלום אישי שלי ואשב ללמוד תורה בבקרים. הכל בחיים זה זמני״.
דובר חמאס בעזה : ״באמצע מאי תתקיים זרימה אנושית ענקית חסרת תקדים לעבר הכיבוש. היום הזה יהיה מכריע. העם שלנו אינו יכול לסבול עוד לחץ ומצור ולכן הכעס והרתיחה הזו יביאו לפיצוץ עממי בפניו של הכיבוש הציוני״
עלי אכבר ויליאתי, יועצו הבכיר של המנהיג העליון של איראן: "איראן מוכנה להגיב על כל  החלטה אותה תקבל ארה"ב בעניין הסכם הגרעין. הם יכולים לנסות אותנו בעניין זה. אנו ללא ספק ננקוט בצעדים  שיגרמו להם להתחרט על כך" (אורי שאבי)
‏וילאתי על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים: "זו למעשה הכרזה על הצהרת בלפור חדשה. למרבה הצער מספר בוגדים באזור ובייחוד המשטר הסעודי משתפים פעולה בנושא זה. עליהם לדעת כי העולם האיסלאמי והעם הפלסטטיני לא יניחו לכך לעבור ללא התמודדות" (אורי שאבי)
מקורות סוריים לסוכנות הידיעות הגרמנית: מטען חבלה התפוצץ אתמול על אוטובוס שהעביר 11 פעילי גדוד 150 של ההגנה האווירית הסורית, בין העיירה ברכ לעיירה אל סורה. גדוד 150 של ההגנה האווירית הסורית הוא זה ששיגר את הטילים שהפילו את מטוס הישראלי ב-10 לפברואר. ‎
מזכ"ל אש"ף, סאיב עריקאת, על מעבר שגרירות ארה"ב לירושלים: "קוראים להחרמת טקס העברת השגרירות. ההכרה בירושלים כבירת ישראל והעברת השגרירות לשם - הפרה של החוק הבינלאומי מצד ממשל טראמפ. וושינגטון מעודדת מדיניות של אנרכיה בינלאומית" ‎
הבחירות בלבנון | מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה יישא היום נאום בשעה 17:30 (אורי שאבי)
ח"כ יואל חסון: ״מכיוון שהדמוקרטיה הישראלית נמצאת תחת מתקפה של כוחות החושך של הקואליציה, החלטנו השבוע שכל הצעות החוק הפרטיות של המחנה הציוני יעסקו כולן בהגנה על שלטון החוק והדמוקרטיה. זה לא עוד קרב פוליטי, זו מלחמה על הדמוקרטיה הישראלית"
שר החוץ של בחריין לא התלהב מחגיגת הבחירות בלבנון: "הדמוקרטיה הופכת לאסון בעבור העמים כאשר שולטים בה הבריונים, הגנבים, הסוכנים ושהבחירות שלה מוכרעות עוד לפני שהאזרח שם את הפתק בקלפי". כבר אפשר לצפות מה ישיבו לו...
שר החוץ הגרמני, הייקו מאס, במסיבת עיתונאים משותפת עם שר החוץ הצרפתי: "אין שום סיבה לבטל את הסכם הגרעין עם איראן. נעשה כל דבר, אחרי ה-12 במאי, כדי להבטיח שההסכם לא יבוטל".
בכיר חמאס בחו"ל מאהר עוביד לביטאון חמאס א-ריסאלה: לחמאס יש החלטה שלא לפנות למלחמה בשלב הנוכחי, בייחוד לאחר שעזה חוותה שלוש מלחמות בעשור האחרון, עם זאת בחמאס ערוכים להגיב לכל תוקפנות של האויב, אם תהיה. ‎
שר החוץ הבריטי, בוריס ג'ונסון, פרסם מאמר דעה ב"ניו יורק טיימס" שבו הוא קורא לטראמפ שלא לסגת מהסכם הגרעין: האיראנים רק ירוויחו מכך, ניתן לתקן את הפגמים בהסכם
חדשות 10 ב‏פרסום ראשון | קצינה בלהב הודתה ב-2016: עד המדינה ערן מלכה ניסה לתפור תיק לאיש העסקים ג'קי בן זקן וכינה אותו "חרא של בנאדם".
שר התיירות יריב לוין בוועידת המלונאים: ״הבנתי שנאמר פה שאם נעשה שינוי במערכת המשפטית, לא יהיה כאן תייר אחד. אני אומר שגם כאשר נשנה את המצב ונאזן בין הרשויות, ימשיכו להיות לתיירים סיבות טובות מאוד להגיע לישראל והם אכן ימשיכו להגיע, ובמספרים גדולים".‎
יקי אדמקר: ‏תוהה מ-1 עד 10 כמה כחלון תופס את הראש כשגבאי וזנדברג מחבקים אותו עכשיו בישיבות הסיעה ומפזרים לו מחמאות עד בלי די.
אלי שלזינגר: ‏פרשת השחיתות בבית שמש: מספר רוכשי דירות בפרוייקט סאטמר ברחוב שפת אמת, נחקרו היום במשרדי יאל"כ בלהב 433.
אוחיון ב'אקטואליק': בועדת הכספים, ח"כ מירב מיכאלי מהמחנ"צ אמרה ליו"ר ח"כ גפני "החרדים שכחו מה זה להיות יהודים - הם איפשרו חילול שבת המוני בירושלים הרבה יותר מכל עבודות הרכבת בשבת".
טראמפ מביע תמיכה בג'ינה הספל, מועמדתו לראשות ה-CIA: "היא חטפה ביקורת כי היא חזקה מול הטרוריסטים. בזמנים האלה יש לנו איש מוכשרת שהדמוקרטים רוצים להפיל כי היא חזקה נגד הטרור". ‎
ליברמן בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו: ״אין מקום לזרוע פניקה בנוגע למצב הבטחוני. המצב מורכב, ויש לא מעט  איומים ואנחנו נדע איך לטפל בכל האיומים. המצב לא פשוט, איני רוצה לזלזל. אין מקום לאופוריה. בסופו של דבר אנחנו מוכנים לכל תרחיש. אין לנו עניין בהסלמה.״
‏ליברמן ממשיך ומדבר על הצעת חוק קיזוז כספי טרור. ״חוק חשוב מאוד. אנחנו לא יכולים לפגר בנושא הזה אחרי ארה״ב. הרשות הפלסטינית היא המממנת הגדולה של טרור, כנגד יהודים. מיליארד  ו 200 מליון ש״ח בשנה למרצחים של יהודים, גם לפסלטינים  וגם ערבים-ישראלים, שמקבלים תמיכה מאותו אבו מאזן״
יקי אדמקר: ‏ליברמן לא מבין את הביקורת על החוק שמאפשר לו ולרה"מ להכריז לבדם על פתיחה במלחמה: אני רוצה להזכיר שכל האויבים שלנו כמו נאסרללה, לא צריכים יועמ"ש או ביהמ"ש העליון, אין להם שום מגבלה ואנחנו חייבים לשמר את האופציה להגיב באופן מיידי.
נשיא איראן רוחאני לקראת ההכרעה האמריקנית סביב הסכם הגרעין: "אם הם [ארה"ב] רוצים לוודא כי אנו לא חותרים להשגת פצצה גרעינית, הרי שאמרנו שוב ושוב כי אנו לא חותרים לכך, אולם אם הם רוצים להחליש את איראן ולהגביל את השפעתה, בין שבאזור ובין שבעולם, לכך תתנגד טהראן בחירוף נפש".
ליברמן: אין סיכוי למשבר בקואליציה בשלושת החודשים הקרובים. מי שאומר אחרת אל תאמינו לו.
משה כחלון בישיבת סיעת כולנו: ״צריך להפסיק עם הספינים. אנחנו בעד הוצאת מסתננים לא חוקיים מן הארץ. הודענו את זה יום אחרי פסיקת בג״ץ וגם אם צריך להגיע לפסיקת התגברות בנושא המסתננים, אנחנו מאוחדים מאחורי העניין הזה. ״
עמית סגל: כחלון: כולנו היא סיעה חברתית לאומית, לא לאומנית. ההורים שלנו לא הגיעו לארץ כדי לבנות מדינה קיצונית. אני יודע בדיוק איך איש ימין ממלכתי אמור להתנהל ולא בספינים מסיתים.
הארכת מעצר נוספת: עו"ד ששימשה עד לפני כעשור כחברת ועדה לתכנון ובנייה בבית שמש חשודה שנתנה לבת דודתה ייפוי כוח באמצעות קשריה בעירייה ומעצרה הוארך ב-3 ימים. פרקליטה: "הבינה שעשתה טעות" ‎
ישי כהן: ‏גורם יהודי המקורב לנשיא טראמפ, ונמצא כעת בישראל, מתעקש: הנשיא יגיע לכמה שעות בכדי לחנוך את השגרירות בירושלים. ימים יגידו אם הוא צודק.
נתניהו בישיבת סיעת הליכוד: אנו עומדים בפני מושב חשוב וחוקים חשובים. אנחנו ברגעים גדולים למדינת ישראל, כמו הג'ירו ואליפות אירופה בג'ודו. יש גם אתגרים ביטחוניים שאנחנו עומדים בהם ונמשיך לעמוד בהם יחד (זאב קם)
בוריס ג'ונסון, שר החוץ הבריטי בראיון לפוקס ניוז: "היו 400 בדיקות פיקוח על איראן במהלך השנים האחרונות, הסוכנות לאנרגיה אטומית אישרה שאיראן מקיימת את ההסכם...אפשר להיות קשוחים יותר עם איראן, להתייחס לדרישות של נשיא ארה"ב אבל לא לזרוק את ההסכם".
יאיר לפיד ביום הולדת בישיבת סיעת ש״ס - ״וקנין כבר עשה היום מצווה אחת. כל זמן שאני וחברי סיעת ׳יש עתיד׳ פה, אנחנו לא עושים לכם נזקים במקומות אחרים״.
יו"ר הכנסת אדלשטיין לוקנין ביום הולדת: ״בלעדיך הייתי מוצא את עצמי אבוד בכנסת״. עוד משתתפים: יעקב אשר, מנחם אליעזר מוזס ושולי מועלם.
השר ליברמן במענה לשאלת אוחיון מ'אקטואליק' לגבי חוק הגיוס "מעריך שהועדה תסיים את עבודתה תוך חודש, לא רוצה להתחייב, גג עד חודש יוני".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה