רשימת הבלוגים שלי

יום שלישי, 21 בפברואר 2017

פצצת סירחון - חלק א'

אנו מתכבדים לפתוח בסדרת מאמרים ותחקירים על תולדות העולם הליטאי  והרב שך.

"פצצת סירחון הוא חפץ המיועד להפיץ ריח בלתי נעים חזק", כך מוגדרת הפצצה הלא נעימה הזאת בויקיפדיה. אין זה סוד כי בעשרות השנים האחרונות אותה סוג פצצה לא נעימה, הדיפה את ריחה מעל שמיה של היהדות החרדית שנאלצה להתמודד עם מנהיג כריזמטי, אך עם בעיות לא פשוטות, בעיות משפחתיות כבדות משקל, בעיות אישיות ונפשיות, רגשי נחיתות, קנאה וצרות, מחשבה פשטנית ורדודה עד להחריד, כל אותם תכונות ובעיות הביאו את את מי שנחשב אצל רבים כמנהיג העולם הליטאי, לההיפך לפצצת סירחון שלא רק הדיפה ריח בלתי נעים אלא הביאה לנזקים בלתי ניתנים לתיקון, לחינוך מעוות של דור שלם, על ברכי השקפה עקומה המושתת על אלימות טרור וכח הזרוע.

פצצת סירחון אמור להיות ספר עב כרס עם חומר אותנטי ומסמך היסטורי מדהים על התקופה של הרב שך ויצירת העולם הליטאי החדש שבנה. (שם הספר יהיה 'פילגש בגבעה' ראה פוסט אחר) זהו ספר שיחולל רעידת אדמה בקנה מידה היסטורי ויחשוף לראשונה את השיטה כיצד זה עבד רשימת הנפגעים, הסיבות והניתוח לאותם מלחמות שעד היום טורדות את מנוחתם של רבבות אנשים שהתקופה ההיא לא ברורה עבורם מה באמת קרה ומי באמת ניהל את ביתו של הרב שך וכיצד זה פעל. אלו נושאים שנוגעים בעצבים הכי רגישים, שעד היום ישנם גורמים העושים הכל למנוע כל מידע מהדור העתיד על הפצצת סירחון שהדיפה מגבעת הישיבה ובתוכה ריח חריף של אמוניה ומשם זה התפשט כמחלה ממארת בליבותיהם של רבבות אנשים שחשבו לתומם שמדובר כאן בנתינת התורה מסיני, אבל לפתע גילו שהיה מי שבחש והיו אינטרסים לגדוע את כל מי שנקרה בדרכם של הפוליטיקאים המושכים בחוטים שהציבו לעצמם עגל הזהב והשתמשו בו לצרכיהם.  

סדרת התחקירים "פצצת סירחון"  עובדים עליהם מיטב המוחות ביהדות החרדית כולל תלמידי ישיבת פוניבז' בעבר וכן אנשים שהסתובבו בביתו של הרב שך ומכירים את כל הנפשות הפעולות שמשכו בחוטי הבובה והפעילו את המערכות. מטרת הספר הוא להביא לראשונה את "הרב שך האמיתי" לציבור. עד היום נכתבו ספרים מזוייפים. עיתונאים נקנו בעד תשלומי עתק לבנות את דמותו של הרב שך ובכך חטאו לאמת ולהיסטוריה ויצרו ספרים מזוייפים שאינם קשורים למציאות. פצצת סירחון זה ספר שאמור להביא לקורא את האמת שבמשך עשרות שנים אותה קבוצה ששלטה בבית ברחוב ראב"ד 27 הצליחה בכח הזרוע למנוע את המידע האמיתי.

בחרנו בניגוד לספרים אחרים להתחיל להביא את המידע לציבור דרך הפרקים באתר החשוב ביותר של הציבור החרדי בשם בעולם של חרדים אותו מנהל הרב חיים שאולזון, ולאחר כתיבת הפרקים ועזרת הציבור, יצא הספר  ברוב הדר וניתן יהיה לרוכשו ולהשיגו גם באמצעות האינטרנט.
פצצת סירחון אינו רק ספר היסטורי שמתעד את ההיסטוריה אלא ספר לימוד לדור הצעיר כיצד עשרות בשנים היתלו בציבור ענק מכל מיני אינטרסים עד שהבועה התפוצצה  ואז התגלה גודל השבר. פצצת סירחון בא להחזיר את הגלגל אחורה לימים היפים של עולם הישיבות של כבוד התורה של בני התורה רכונים על הסטנדרים והוגים בתורה יומם ולילה.

בעידן החדש, מה שנקרא עידן טראמפ שהציבור מאס ב"פייק ניוז" ובסיפורי האליבבה שמכרו לכם, בפצצת סירחון תקבלו את כל מה שלא אפשרו לכם לדעת.

חשוב לציין: עורכי הספר פצצת סירחון יעבירו את החומרים גם  למשפחת הרב שך (לבניו של אפריים ז"ל ולנכדים לבית ברגמן) לקבל את תגובותיהם והספר יהיה פתוח לכל תגובה ולכל מידע חדש.
חשוב להבהיר לשאלות שיבואו בהמשך מטרת הספר הוא האינטרס הציבורי בלבד. והיום שרבים כבר מבינים את הבעיתויות החמורה שהתנהלה בבית הרב שך  ובפרט לאחר שיש עיתונאי אחד שכבר מציג את עצמו כידא אריכתא של הרב שך ועד היום עושה מה שליבו חפץ בשמו של הרב שך  ובמשך עשרים וחמש שנה כולם רעדו ממוצא פיו, מובן עד כמה האינטרס הציבורי בספר זה הוא חשוב ובמטרה להחזיר את עטרת גדולי ישראל ליושנה כמו בתקופה טרום ההשתלטות על עולם התורה.

יש לציין שהספר פצצת סירחון נכתב בהוראתם של כמה וכמה ראשי ישיבות תלמידי חכמים מופלגים שנתנו עידוד וחיזוק לחברי המערכת העושים עבודת קודש להגדיל תורה ולהאדירה.

בשם חברי המערכת
ישראל זאב מינצר

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.