רשימת הבלוגים שלי

יום רביעי, 11 בדצמבר 2019

מבזק

שני הנרצחים היהודים בפיגוע הירי במרכול הכשר בג'רזי סיטי יובאו הלילה (שעון ישראל) למנוחות.

משה הערש דויטש ייקבר בבית העלמין היהודי בוויליאמסבורג ולאה מינדל פרנעץ תיטמן בבית העלמין היהודי בגרז'י סיטי

מבזקים - גור

מכות רצח הוכה גיסו של הגר"ש אלתר שהשתתף בחתונה על פי הוראתו. הסבא בחתונה בגור הוא חמיו של הגר"ש הגיסים ביקשו להחרים את החתונה בגלל שלא הזמינו את הגר"ש אבל הוא ביקש מהם שכולם יילכו למרות שהוא לא הוזמן. הם הלכו ויצאו משם בביזונות. חיות טרף התנפלו עליהם ובמיוחד על אחד מהם שאף חטף מכות רצח על ידי טרוריסטים בגור

הפיצול בגור - הסקופים: בחתונת נכד האדמ"ור מגור, תקפו בחורים את הגרא"מ רובינשטיין גיסו ומשתייך לקהילתו של הגר"ש אלתר. לטענת עדי ראיה הוא ניסה לעלות לבמת הכבוד ונחסם ע"י אברכים שצעקו לו לעזוב את הבימ"ד.

הסבא ח.ד. רובינשטיין כועס מאד. בעקבות מה שעשו לבנו בחתונה.
הוא לא הגיע אתמול לש"ב ואמר שהוא סיים עם החתונה הזו.
היום השבע ברכות זה מצד ברגמן, מעניין האם יבוא

בלונדון הצביעו ברגליים....
לאור הכרזת הקודש לשמוח מרחוק עם ידידכם אוהבכם שאוהב כל אחד ואחד... ערכו בשטיבל סעודה לרגל החתונה וקראו לבוא בבגדי שבת
הכינו שולחנות ואוכל ל160 איש. האכזבה היתה גדולה כשהגיעו 14 איש בלבד אחד מהם הוא שמחה הכט שהגיע עם ספודיק בעוד שבשום שבת לא נראה  בשטיבל....
היה בזיונות וכל האוכל בכמויות הלך כולו לבחורי הישיבה שנהנו מסעודת החתונה

מקרה של ילד אחד, (השם במערכת), שהמלמד דיבר איתו נגד אביו ואמר עליו שהוא משוגע ורשע.... ושכנע אותו לעבור לגור אצל דודו (השם שמור במערכת). ולא עוד אלא שהצמיד לו חברותא כל לילה בשטיבל את נ. פ.. שלפחות עד שבוע שעבר עדיין למד איתו.
האבא העבירו לחדר בירושלים לפני חודש בערך והוא מטופל אצל י. ע., ועדיין מבולבל....

אחד מזקני החסידים הפטיר אמש בחתונה:
נאמר ''סור מרע ועשה טוב בקש שלום ורודפהו''.
הבית ישראל: סור מרע.
הלב שמחה: עשה טוב.
הפני מנחם: בקש שלום.

מבזקים


השוחד ברבנות: רועי ינובסקי מדווח כי מנהל מחלקת הייבוא ברבנות הרב ארזי תועד מקבל מעטפות כסף במזומן מיבואנים שדרשו אישורי כשרות למוצרים. אחד היבואנים העביר לו מעטפת כסף דרך חלון הרכב. במקרה אחר הוא תועד לוקח שטרות כסף מיבואן ומכניס לכיס החולצה.

מפקד משטרת ניו יורק הודיע על הגברת האבטחה באתרים מרכזיים של הקהילה היהודית המקומית בעקבות תקרית הירי בג'רזי סיטי.

ביה"ד הצבאי דחה את הערר שהוגש על הארכת המעצר עד תום ההליכים של יהודה טומבק, אולם קצב את התקופה בחודש במקום חודשיים. הפלג יפגינו הערב שוב.

מליאת עיריית בת ים דחתה הצעה לתחבורה ציבורית בשבת בעיר: 17 התנגדו מול 4 מ'מרצ' ו'ישראל ביתנו' שהצביעו בעד.

אבישי גרינצווייג..‏נשיאת העליון לשעבר דורית ביניש קוראת למנוע מימון מפלגות מש"ס ויהדו"ת בשל הדרת נשים

מבזקים

הפילוג בפלג! חמישה תלמידי ישיבה קטנה בירושלים, שהשתתפו בהפגנות על מעצר האברך העריק - כהוראת 'פלג' הגר"צ פרידמן, סולקו מהישיבה המזוהה עם 'פלג' הגר"א דויטש.

הפגנות 'הפלגים': היום תתקיים הפגנה נוספת על ידי אנשי הרב צבי פרידמן בעקבות מעצר טומבק שנעצר בעת שהיה אמור לטוס לפולין והוברר שהוא עריק לאחר שלא התייצב לקחת את הדיחוי. (הקו החרדי).

בהפגנה היום לא ישתתף מנהיג 'הפלג' הקיצוני הרב צבי פרידמן ולא יתקיימו דרשות. הרב פרידמן מורה לאנשיו לצאת ולהפגין גם באמצע הלימוד. (הקו החרדי).

המשטרה: בעקבות המחאה המתקיימת כעת בבני ברק, נסגרו לתנועה הרחובות הבאים: בן גוריון פינת ז'בוטינסקי לכיוון מזרח, ז'בוטינסקי פינת אבוחצירא למערב, רבי עקיבא פינת ירושלים לכיוון צפון.

מאות מאנשי הפלג ממשיכים לחסום את ז'בוטינסקי: 3 עצורים.

מבזקים

צבועים - טל שניידר: סיעת ש"ס שהוציאה הודעה לעיתונות (אתמול)  המתנגדת לשינוי הכספי ביחידות המימון, הצביעו יחד בעד העלאת יחידות המימון.

שמות הרוצחים בניו ג'רזי פורסמו, דיוויד אנדרסון ופרנסין גרהאם.

רשת abc מפרסמת, כי אנדרסון היה שייך תקופה קצרה לתנועה הישראלית העברית השחורה, קבוצה שחבריה מאמינים שהם צאצאים של בני ישראל הקדומים, ומאמינים באמונות נוצריות ויהדות כאחד, בתוך הרכב שלהם היה פתק עם תוכן דתי.

גורמים רשמיים אמרו, כי פוסטים שעלו בדף של אנדרסון, היו עם כתבים אנטי-משטרתיים ואנטי-יהודיים.  החוקרים בודקיםבדוק אם אנדרסון עצמו פרסם אותם, או מישהו אחר.

רבינא: ‏בליכוד העבירו מסר זועם למפלגות החרדיות לאחר שמרבית חברי הכנסת נעדרו מההצבעה על פיזור הכנסת בקריאה טרומית. "הבחירות יוקדמו מזמנם המקורי בפורים בעיקר בגלל החרדים, והם לא טורחים להצביע?"

מבזקים

גפני: הבחירות כנראה הם עונש משמיים, צריך לעשות חשבון נפש.

אברהם בלוך..‏גפני מודיע שנתניהו בראש הימין וזה לא הולך להשתנות, נראה כי במידה וביבי יבקש חסינות - יהדות התורה תתמוך בבקשה.

‏יו"ר דגל התורה משה גפני ביומן הערב: "כל השיחות עם ליברמן, גם על דת ומדינה, היו סתם באוויר. היה ברור שזה ‎אביגדור ליברמן. נגד בנימין נתניהו. נקודה"

‏ח"כ משה גפני ל-‎#כאןהערב: "מפלגת יהדות התורה הולכת עם הליכוד כי הציבור המסורתי הולך עם הליכוד. השמאל מציע לנו הרבה יותר ממה שמציעים לנו בימין - אבל מה שחשוב לנו זו המסורת. האם אנחנו בכיס של נתניהו? להיפך, הוא בכיס שלנו"

יצחק נחשוני: ‏אחרי שליברמן סגר בצהרים סופית  את האופציה, או האשליה, שעוד יתכן שתקום ממשלה ימנית צרה, חלון ההזדמנויות לממשלת אחדות הורחב לכמה שעות, עד חצות. עוד קצת לחץ על הגדולות בתיווך חרדי, ואיום ההליכה לבחירות יוסר. אחרת, ירשם היום הזה  כיום שבו נמכר כבודה של המדינה.

מבזקים

גרינצייג ב'קו עיתונות': בסיבוב הנוכחי הח"כים החרדים למדו מניסיון העבר ולא ויתרו לליברמן על קוצו של יו"ד, ובצדק. אחד הח"כים מציין כי גם אחרי הבחירות הבאות אין מה לבנות על ליברמן בשום צורה.

ח"כ משה אבוטבול במליאת הכנסת: כואב לי באופן אישי, באתי עם המון מרץ לקדם ולהשפיע ועכשיו הכל מתאפס. המנהיגים צריכים לדעת שהציבור יעניש את מי שגרם לכך.

‏המודיע, עיתון הבית של ליצמן, בהתייחסות ראשונה לביטול הרוטציה עם לפיד: "העובדה שהוא לא מועמד לראשות ממשלה, אינה עדות לכך שהשפעתו סרה ממפלגת כחול לבן"

טל שניידר : ליברמן מסכם את הכנסת ה 22: כניעה לחמאס, דת ומדינה, לא קיבלנו שום תשובות. היינו ממלכתיים, לא עשינו מניפולציות ולא הסכמנו להחלפת יור הכנסת, תמכנו במתווה הנשיא על אף שזה נתן יתרון לנתניהו.

עוד מליברמן: כחול לבן התנהלו בצורה מחפירה. הם רימו את הבוחרים שלהם, ויצאו מגדרם לרצות את החרדים.

מבזקים

ח"כ ביטן ב'רדיו 103': "אני לא מבין מה קורה עם ליברמן כל יום קם עם משהו חדש, נתניהו הוכיח נאמנות לליברמן כשהיה במצב קשה והוא עושה ההפך".

יאיר שרקי : לא תאמינו איפה נתניהו פותח את מערכת הבחירות השלישית: צפוי לבקר מחר בישיבת הר המור, שהריצה את מפלגת ״נעם״ בבחירות האחרונות.
כזכור הרב טאו השתתף בהפגנת התמיכה בנתניהו לפני שבועיים

‏ישראל כהן: הערב ב-19.00 יפגינו תומכי נתניהו בכיכר אגרנט בי-ם מול בית המשפט העליון בעצרת תמיכה ברה״מ. בין הנואמים: הרב עמיחי אליהו (בנו של הגר״ש רבה של צפת), עו״ד עמית הלוי, פרופסור טליה איינהורן, והפובלציסטית ד״ר לימור סמימיאן-דרש.

יו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר דרש לפני זמן קצר בדיון הבוקר בוועדה המסדרת על הליך החקיקה לפיזור הכנסת כי "יום החופש בבחירות יינתן רק למי שהולך להצביע וזה לא שוחד".

ארי קלמן: ‏ישראל ביתנו דורשת להרחיב את תקנות המצלמות שיזם היו"ר היוצא חנן מלצר.

מבזקים

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין במליאה בדיון לקראת ההצבעה על פיזור הכנסת: לפי המצב במדינה היה אולי עדיף לקיים את הבחירות בפורים.

עמית סגל: מאחורי הקלעים: בשבוע שעבר נפגשו גם דרעי וגם שקד עם גנץ, והבטיחו לו שאם נתניהו יפר את הסכם הרוטציה הם יחברו לכחול לבן לקואליציה וימנעו זאת.

אברהם בלוך בטוויטר: ‏בליל סדר הקרוב נשיר 'ארבעה מי יודע?' וכולנו נדע שהנה - אנחנו מתקרבים למערכת בחירות רביעית כנגד ארבע אימהות.

שר המשפטים לשעבר פרופ' דניאל פרידמן בכינוס חירום בכנסת תחת הכותרת "שומרים על שלטון החוק": "אני חושב שהיועמ"ש לא יכול לדון בענייניו של רה"מ. אדם שהוא יועץ שלי לא יכול להיות התובע שלי, ואצל מנדלבליט זה חמור יותר כי הוא היה גם מזכיר הממשלה".

נתניהו: בשעות האחרונות כחול לבן מוציאים מבול של ספינים. הם ניסו לעשות הכל להקים ממשלת מיעוט עם תומכי הטרור עודה וטיבי. כפו עלינו בחירות חדשות.

צימוקים

בעקבות החמרה במצבו של ראש ישיבת בריסק הגרמ''ד סולוביצי'ק, הערב בחתונת נכדו ימלא את מקומו בסידור קידושין הגרב"ד פוברסקי.

הרבי מסאטמר השוהה בפולרידה ישוב לניו יורק למסע הלווית הבחור משה הערש דייטש ז"ל שנהרג אמש בירי בגרז'י סיטי.

הסקופים: לאחר שנכשלו שבוע שעבר בביקורת של פקחי משרד הדתות, הכולל של הגר"ש בעדני עבר בהצלחה ביקורת נוספות שנערכה במקום.

ארי קלמן: ‏במסגרת מעמד סיום הש"ס המרכזי הוחלט להפיק גיליון מיוחד עם מיטב הכותבים החרדים משלושת הזרמים עם תוכן תורני בלבד. מאחורי היוזמה עומד יהודה מנדלוביץ, העורכים: יוסי צלניקר (אגודת ישראל), יחיאל סבר (דגל התורה) ואשר מדינה (ש״ס)


הלוויית ר' משה צבי דייטש הי"ד


הלוויית הנרצחת הי"ד


מופתים בגור

מאת גערער

הגענו לכזה מצב שמתחילים כל היום לפרסם עוד ועוד סיפורים על מה שקורה בחדר השינה של הרבי. זה התחיל בסיפור שהרבי כעס על זה ששמו מצלמות בחדר שינה ואמר שהוא לא רוצה שיראו את כל הנשמות שמגיעות אליו בלילות, משם זה עבר לרבנית שמספרת על עשן מסביב למיטה של הרבי ועננים מעל ואי אפשר לראות אותו.

אחרי זה הגיעה תוספת על העוזרת שראתה עשן יוצא מהדלת של הרבי וכמעט שברחה, ומסתיים בבן הקטן שאמר שכל מה שאבא רואה אני גם רואה. (חשבתי שכל אחד יכול לראות  הכל במצלמות) .

זה מה שמספרים היום לבחורים בישיבות וזה מה שאמור לחזק את האמונת חכמים.

נציג סאטמאר מדבר על עשרות כדורים שירו בגופו של האברך החרדי


הקהילה היהודית בלונדון נגד הסיקריקים כותבים כי הם הטעו את הרב פאדווא


הק' משה הערש דייטש הי"ד

הק' משה הערש דייטש הי"ד שנרצח בידי המחבלים הארורים בעת שעשה קניות במרכול הכשר, קירב בשנים האחרונות בחור בשם שמעלקא דיימאנד, ואף דאג לו לחתונה שהתקיימה בשבוע האחרון. בתמונה הזו רואים איך שהוא עוזר לו בהנחת התפילין, כאשר על השולחן מונח סידור תהלת ה' עם תרגום לאנגלית בהוצאת קה"ת. יהי זכרו ברוך.

בקשת חנינה לנשיא פוטין שיחון את האסירה נעמה - מתלמידי בית הספר אמרי שפר - מאנסי נוא יארק


ליד איצקוביץ בני ברק


בבתי הספר החרדים הוצבו הבוקר ביתני שמירהמפגינים


חוסמים את רחוב שטראוס

‏יאיר שרקי: קבוצת מפגינים מהעדה החרדית חוסמים את רחוב שטראוס בירושלים עם עגלות ילדים ופעוטות איתם על הכביש. מחאה על תוואי הרכבת הקלה שלטענתם יפגע בצביון השכונה.

לא נשכח ולא נסלח


בבורו פארק הבוקר תאונה רצינית עם פצוע קשה


עדי ראיה טוענים שהרכב השחור נסע עם סירנות ועבר כנראה באדום

היריות בג'רסי סיטי היו לצד בית כנסת


לאחר נתק של שנים הבני דודים מללוב נפגשו בבורו פארקעיכוב נוסף בפרשת מלכה לייפר


אימה במרכול הכשר


חמושים התבצרו במכולת יהודית


קרב יריות בג'רסי סיטי


הכדורים שחדרו לבמבה


הדיווחים על היריות


כך נראה המכולת בג'רסי סיטי לאחר היריותעוד ארבע שנים זועקים חרדים באיצטדיון לטראמפ


ליברמן מסכם את הקדנציה

‏ליברמן נגד כולם: "אני לא יכול לקבל את העובדה שמה שמכתיב את סדר היום במדינה זו הבעיה האישית של נתניהו. ושלושה רמטכ"לים שקלו בשיא הרצינות להקים ממשלה בתמיכת איימן עודה והרשימה המשותפת. אותם אנשים שהתייצבו לצד הג'יהאד האיסאלמי וקראו לחיילי צה"ל פושעי מלחמה".•

ליברמן תוקף את כחול לבן שביקשו להקים ממשלה עם הערבים


סעודת עניים במוסקבה לקראת חתונת בת הרב הראשי בערל לאזאר


השופט רובינשטיין מעיין בדבר מלכות


על סגולת התניא


הרבי זעק כי זו פראות לנתק בחור ישיבה מהתורה ולשולחו לצבא


דברים כדרבנות שכתב הרבי מדוע להעדיף ללמוד בישיבה ולא ללכת לצבאהרב רוזן - נשמיד את תמימי חבד ונבטיח את קיום הישיבות הליטאיות


"היום בתניא" יום ה' יד כסלו:

"היום בתניא" יום ה' יד כסלו:
(קונטרס אחרון 319-320)
הזמירות והתשבחות לה':
דוד המלך אמר "זמירות היו לי חוקיך בבית מגורי" (= כשהייתי בורח מפני אויבי ויגורתי מפניהם,  הייתי משתעשע בחוקיך, והזמירות היו לי לשעשועי).
כיצד איפוא אמירת התשבחות על חוקי ה' עזרו לדוד להתגבר על שברון לבו בעת שאויביו רדפוהו? מביא אדמו"ר הזקן את דברי הזהר האומר ש"שבח התורה מביא לשמחה ולרננה" (שהיא שלמות השמחה).
...
ההתבוננות המביאה לתקוה המיוחלת:
כיצד ידיעת ההלכה שזה מותר וזה אסור מביאה לידי שמחה?
מבהיר רבינו, (שלא ידיעת עצם ההלכה, אלא) שההתבוננות בכוחה הפנימי של ההלכה ופעולתה בעולם היא המביאה לשמחה.
שכאשר האדם יתבונן ב"מה גדלו מעשיך ה'" (עם ריבוי העולמות והנבראים שברא). ובמקביל יש בו את ההכרה ש"מאד עמקו מחשבותיך", שכמה עומק יש במחשבת ה'  בקבעו שכל ההמשכות לעולם הנפעלות עם קיום המצוות, הכל תלוי בכל הפרטים ופרטי הפרטים שבכל מצוה - שרק בהשלמת כל תפרטי הפרטים שבמצוה ימשך האור לעולם (ואם בתפילין  למשל,  אות אחת לא תהיה כתיקונה, לא ימשך בהנחתם שום אור). הנה, ההתבוננות בשבחו של ה' בכיוון זה, היא המביאה לשמחה ולרננה.
...
שמחת דוד בעת צרתו:
מה שקרא דוד את דברי התורה בשם "זמירות", הוא שבח התורה הנ"ל: שהיה משבח את התורה בזה, שחיות כל העולמות תלויה בדקדוק אחד של דברי תורה.
ו"זמירות היו לי חוקיך בבית מגורי": שעל ידי ההתבוננות במעלת ושבח התורה, שכל העולמות בטלים במציאות לגבי  דקדוק אחד מדברי התורה. פעל דוד על עצמו, שכל עניני העולם לא יתפסו אצלו מקום - כך שגם כאשר היה לו לא טוב בגשמיות, היה עוסק בתורה בשמחה גדולה (וכל שונאיו ורודפיו "נזמרו" ונכרתו).
...
חבר נכבד:
*קראת ונהנית, העבר הלאה את "היום בתניא" לחבריך.
*השתדל, שבבית הכנסת שבו אתה מתפלל, ימצאו כל הספרים שחיברתי. "באור התניא משכיל לאיתן" וכל ספרי "חסידות לעם" - המביאים את תורת חב"ד גם לציבור הרחב.
הרב יקותיאל גרין כפר חב"ד

מכתב נוקב בענין הגיוס


התוועדות ראש חודש כסלו הרב מנחם מנדל גרונר חלק א שנת תש"פ


מענה מוחץ לאלה המנסים לעודד גיוס בטענה שחייבים קבוצה בכל מחיר

מענה מוחץ לאלה המנסים לעודד גיוס בטענה שחייבים קבוצה בכל מחיר והמטרה מקדשת את האמצעים
להלן מענה להנהלת תורת אמת שהבינו שיש לשלוח יותר בחורים לקבוצה

?! כנראה טעות חלה. ואדרבא – אין דעתי נוחה משילוח ת' מאהקת"ו לכאן (גם - לא מתו"ת) אפילו במספר דע"ע. ופשיטא – שלא להוסיף. והטעם – מובן

סדרת הלכות שבת של הרב יקותיאל פרקש - הלכות נרות שבת חלק ב


מכתב הרב זילברשטרום על שמד התמימים על ידי וילשנסקי והבלין


הגאון החסיד רבי מענדל וועכטער - חשיבות המצוה ויראת שמים


להאיר את העולם

'שבועיים לפני חג החנוכה זה הזמן לעורר על 'מבצע חנוכה''

המייל האדום


הוידאו היומי


הצילו את התמימים


היום יום יג כסלו - בציור


היום יום יג כסלו


ווארטים

אהרן דוב הלפרין..‏לאור ההישג ההיסטורי והמשמעותי ביותר בכל הקריירה הפוליטית של ליברמן - כפיית שלוש מערכות בחירות על אזרחי המדינה - הוא יזכה, לראשונה בדברי ימי ישראל, בתואר הנדיר: "האתרוג המשולש"

קובי נחשוני בטוויטר: ביהדות התורה אמרו לי היום שהם מרגישים כמו ההוא שהאבא האהוב שלו נפטר פתאום - אבל השאיר לו ירושה גדולה: "מברכים גם 'דיין האמת' וגם 'הטוב והמטיב'".

אמר החמור לנמר: "הדשא כחול'. השיב הנמר: "לא, הדשא ירוק."
הדיון התלהט והשניים החליטו  ללכת לבוררות בפני האריה, מלך הג'ונגל.
עוד לפני שהגיעו לקרחת היער, בה ישב האריה על כסאו, החל החמור לצעוק: "הוד מעלתך, נכון שהדשא כחול ? האריה השיב: "נכון. הדשא כחול."
החמור הזדרז והמשיך: "הנמר חולק עלי וזה מעצבן אותי אנא הענש אותו."
המלך הכריז: "הנמר יישלח לכלא ל 4 שנים".
החמור קיפץ בעליזות לדרכו, תוך שהוא נוער: "הנמר נשלח לכלא ל 4 שנים".
פנה הנמר לאריה ושאל: "הוד מעלתו, למה? הרי הדשא ירוק".
השיב האריה: "אכן הדשא ירוק".
שאל הנמר: "אם כך מדוע שלחת אותי לכלא" ?
השיב האריה: "זה לא קשור לשאלה אם הדשא כחול או ירוק. זה בגלל שיצור אמיץ וחכם כמוך התווכח עם חמור ובא להטריח אותי בשאלה הזו."
מוסר השכל:
הצביעו למועמד הטוב ביותר ואל תבזבזו את הזמן בוויכוח עם חמורים, אחרת תיענשו בארבע השנים הבאות.

נערה אחת הולכת לאבא שלה ואומרת לו: "אבא, אני צריכה לספר לך שאני מאוהבת, אני וסבסטיאן הכרנו באתר הכרויות "מיטיק", והיינו חברים ב"פייסבוק", דיברנו הרבה ב"וואטסאפ", והוא הציע לי ב"סקייפ".. עכשיו אני זקוקה לברכה שלך".. האבא עונה: "יקירתי, קבלי עצה מאבא אוהב, תתחתנו ב"טוויטר", תקנו את ילדיכם ב"איביי", תקבלו אותם ב"ג'ימייל", וכשימאס לך מבעלך בעוד כמה שנים, תשימי אותו ב"יד 2"!!!


מדוע מחזיקים את החתן בדרך לחופה


סגירת רחוב רבי עקיבא שלשה לילות


האדמו"ר הקדוש והטהור מויזניץ רוקד עם המחותן


ממראות חתונת גורהאדמורי"ם הזאלוני מסאטמאר והפאפער מתפללים מעריב


ניו יורק פוסט הבוקר