רשימת הבלוגים שלי

יום רביעי, 13 באוקטובר 2021

מה קרה לגור האם משה ליאון אינו 'עוקר הדת' עוד?


 מאת גערער

לראות את גור מתרפסת היום למשה ליאון ומכבדת אותו לשאת מול כל העדה את הגיגיו העמוקים בפני האדמו"ר שמאזין לו בקשב רב כחסיד לרבו, ואז להיזכר במלחמת השמד שניהלו נגדו רק לפני 3 שנים, כשאברכי משי עמלו במסי"נ בפקודת ה'בפנים' למען נצחונו של החילוני האנטי דתי עופר ברקוביץ, ובלבד לדפוק את 'עוקר הדת' דאז משה ליאון.

וכשאתה מתחיל לגחך בתימהון,  אתה מבין שבגור ה"מנהג" ב-25 שנים האחרונות הולך כך: נלחמים במישהו (תמיד. לא היה ולו יום אחד ב-25 שנה האחרונות שלא היה מישהו תורן איתו מסוכסכים היום, ואותו יש לשנוא ו"ללמד לקח") מלחמה שסופה אינה נראה באופק,  עד ש...מגיע יריב מסוכן יותר. 
או אז, המלחמה הקודמת נשכחת באחת, ובמקומה מגיעה חנופה והתרפסות ליריב דאתמול, במסגרת מסע גיוס אוהדים מול היריב דהיום.

כך מתגלגלים כבר 25 שנה מיריב ליריב, כשבמהלך המסע הארוך של מריבה - חנופה - מריבה - חנופה, הספקנו לריב על הדרך עם כל גדולי ישראל, ועם כל מי שזז, לפי התור. 
אז משה לאון הוא בסך הכל עוד אחד מהרשימה הארוכה של "יריב מאתמול, ומחוזר ומלוקק היום".

הגלגל הבלתי נגמר הזה של יריבים מתחלפים נמשך ונמשך ונמשך עד ש...הגענו לדמון הגדול. היריב המפחיד והמסוכן מכולם. האיש שעורר 'בפנים' סיוטי לילה במשך שנים. האיש ששנות דור מנסים לקבור, לקשור את ידיו ורגליו, לאטום את פיו, לרדוף את מקורביו. למחוק אותו כליל. 
הלא הוא המתחרה. זה שמשתווה לו בייחוסו, אבל מאפיל עליו באישיותו. בכל תחום.
זה שהעמיד לראשונה במבחן, את ה"לשון" שהיה מרגלא בפומיה של ה'בפנים': "מ'האלט קיינעם נישט בכוח". לאמור: מי שרוצה יכול ללכת. (כביכול מדובר בקהילה שהוא יסד בעשר אצבעותיו, ושכל חבריה נאספו לכאן בגלל אישיותו הנדירה, ולא בקהילה קיימת ומבוססת בת 150 שנה שהיו פה עוד בטרם נולד).
לראשונה שמישהו הציב לפניו את השטר הזה ("מ'האלט קיינם נישט בכוח") לפירעון. לאמור: האומנם? לא מחזיקים אף אחד בכוח? אפשר לעזוב?
הבה ונראה!

אז היריב הזה הוא לכאורה היריב האחרון. זה שאין נורא ממנו. זה שלא ייתכן שלום איתו "לטובת היריב הבא", כי אין יריב הבא. הוא הנורא והמפחיד מכולם. הוא התגשמות כל הסיוטים. 

האם זה יימשך לנצח????

ובכן, בהתאם לתסריט דלעיל אני רואה בעיני רוחי בעוד כמה שנים את האדמו"ר ר' דוד מגור בנו של הנוכחי, מזמין את הגר"ש לאירוע גדול בבנייני האומה לנאום שם בפני אלפי החסידים. כשאז היריב המסוכן עוד יותר יהיה האדמו"ר ר' שלמה צבי.

המריבה העדכנית בין הני תרי קדושי עליונים (-בעיני חסידיהם, ועוקרי הדת בעיני חסידי האח) דוד ושלומצי, תהפוך את היריב דהיום למחוזר של מחר (ע"י שני הצדדים).

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.