רשימת הבלוגים שלי

יום שלישי, 8 באוגוסט 2017

פרפורי הגסיסה של ש"ס

מאת הרב חיים אמסלם

כולם רואים את פרפורי הגסיסה של מפלגת ש״ס, הציבור מבין שזו מפלגה שהגיעה כעת לסוף דרכה, מי שלא קרא את הכתובת שהיתה כתובה על הקיר מזמן פשוט לא מכיר את הדי. אין. איי. הספרדי האמיתי.
הייתי בין אלו שבהתרגשות והתלהבות רבה השתתפו בהקמת המיזם הזה הנקרא ש״ס, נקראתי לדגל על ידי הרב עובדיה יוסף בזמנו לפני כמעט ארבעה עשורים למען ״החזרת עטרה ליושנה״, וכמוני אלפים ורבבות חשו כמעט פעמי גאולה.
אולם במשך השנים הדברים התעוותו לבלי היכר, בימי הזוהר והגדולה ש״ס היתה תל תלפיות לכל הספרדים המסורתיים והדתיים, אשר בתמימות הלכו כעיוורים אחרי הסיסמאות החלולות שש״ס הנפיקה ברוב תחכום.
הרב עובדיה כגדול הדור הרבני הספרדי, היווה מגנט וגאווה למאות אלפים שפעם אחר פעם הצביעו לש״ס.
אלא שכבר כששימשתי כחבר כנסת מטעם ש״ס לפני עשר שנים, התרעתי על הקילקולים הרבים, ועל העוול שמפלגה זו עושה לבוחריה עצמם.
ואסביר: הספרדים על רבניהם והנהגתם מאז ומעולם היו ציבור יצרני שידע בחוכמה שחובה לשלב תורה ופרנסה, כי ״אם אין קמח אין תורה״ והדרך היא השכלה כללית ורחבה. מאז הקמת המדינה הספרדים היו נחשלים, ונרמסו מהאשכנזים הן מקימי המדינה והן מתנגדיה החרדים, מכאן ומכאן נתקלו באפליה וגזענות, והציפייה מש״ס שתלחם בתופעות אלו.
אולם ש״ס מיום הקמתה הטעתה את עצמה ואת בוחריה, כי הגוף היה ספרדי אבל הנשמה, הרוח, הכיוון, והסגנון, היו אשכנזיים ליטאיים, ליטאיות זה אנטי ציונות, הקצנה, קנאות, התבדלות והתנשאות, ככה זה.
ולמרות שהשסניקים סבלו תמיד מהאפלייה החרדית אשכנזית, ש״ס מעולם לא נאבקה באפלייה, כי היא פחדה מאדוניה האשכנזיים.
ש״ס למעשה הונהגה בשלט רחוק מיום הקמתה, באמצעות ליטאים ספרדים כגון דרעי וחבורתו ודומיו, ועל ידי הליטאים שונאי ספרדים שידעו בתיחכום רב להשתמש בספרדים כבשר תותחים להגדלת כוחם הפוליטי, לסחיטת המדינה ציונית, להשגת כספים ותקציבים.
וכך במקום מפלגה ״ספרדית״ אמיתית מסורתית ומתונה, צמחה יישות ״ליטאו-ספרדית״ שכל מגמת חייה וצורך קיומה היא לחרד את הספרדים להופכם למעין משרתי אשכנזים בפועל וברוח.
ומכאן שש״ס במקום לחלץ את הספרדים ממצבם העגום, הטביעה אותם בבור עוני תלות ונזקקות ובטיפולח שנאה לכל השונה או הישן, והכל בשם התורה כביכול והחזרת עטרה ליושנה.
במשך שנים ציבור ענק טעה והוטעה ולא יכל להרים ראש כנגד המפלגה שבראשה עומד ״מרן״ וכל מי שהעיז להרהר, אחת דינו להגדע, פשקווילים והשמצות, חרמות וגידופים, ברוח מאה שערים היו מנת חלקי על שום מה? על שום שהעזתי להיאבק בגלוי באפליות, ועל כי זעקתי בקול ״המלך הוא עירום״ ודרך ש״ס אינה הדרך הספרדית האמיתית והכל זיוף.
אם לא היה די בפשעים הללו, עמד בראשה אריה דרעי, אדם נהנתן שהורשע בפלילים, ולאורך השנים ניצל את הפלטפורמה הוא ומקורביו לעשות לביתם בלבד, ותפס שוב פעם את ההנהגה במרמה, השחית את המפלגה הזו בצורה נוראה, לא היתה מפלגה בישראל מעולם שהוציאה כמות כזו של גנבים לוקחי שוחד ומורשעים כמו ש״ס, ולא עוד אלא שדרעי הגדיל פשע על רשע, בהכניסו נורמת ״הוא זכאי״ למדינה שלמה.
כלומר אם פעם אדם שנתפס על דברים שאינם מהוגנים, ברח והתבייש במעשיו, היום הכל השתבש, דרעי פשוט הרג את הבושה, הגנב ״הוא זכאי״ והנואף הוא ״רב״ והמשוגע הוא ״המקובל״ וזה שאוגר מיליונים בקופתו בהיותו כביכול ״בבא״ הוא הצדיק, בקיצור האיש הכניס נורמות לעולם הדתי שהשחיתוהו לגמרי.
כל תיאטרון האבסורד הזה המשיך להתקיים עד לפני עשר שנים אז קמתי וזיעזעתי את אמות הסיפים, ועוררתי את הציבור, ואכן ביום שעלה הרב עובדיה לגנזי מרומים, באותו יום התחיל תהליך סופני למפלגה שאין לה זכות קיום כמייצגת ספרדים.
זו המפלגה שהביאה בושה גדולה על כלל הספרדים, שבגדה בתרבות הספרדים של ציונות, שירות בצה״ל, השכלה, תורה ועבודה, מתינות דתית. המציאה את הליטאיות הספרדית הקנאית.
אין מי שהזיק לספרדיות הישנה והטובה יותר מש״ס הליטאית, ולכן אין פלא שכולם רואים את דעיכתה גסיסתה ושקיעתה למצולות ההסטוריה.
חבל על מיזם נחוץ ואמיתי שיכל להועיל לספרדים בפרט ולמדינה בכלל.
אך עוד חזון למועד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה