רשימת הבלוגים שלי

יום שלישי, 12 בספטמבר 2023

מבזקים

 

✅ השופט פוגלמן בפליטת פה: "מה אנחנו רוצים לעשות אנחנו כבר יודעים", ואז מיהר לתקן את עצמו .

✅ יהודה שלזינגר: ‏הטון התוקפני של השופטת ברק ארז. הכעס והעקיצות של השופט עמית. הוצאת האוויר והעצבנות של הנשיאה. זה המזג השיפוטי המדובר?! ככה זה נראה ש״דעתה אינה ננעלה״? :

✅ סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, יריב לוין: ״הדיון שמתקיים היום בבית המשפט העליון, בחוסר סמכות מוחלט, הוא פגיעה אנושה בדמוקרטיה ובמעמד הכנסת. גם נשיאי ושופטי העליון לדורותיהם הסכימו כולם - העם הוא הריבון, ורצונו מתבטא בחוקי היסוד אותם מחוקקת הכנסת״.

✅ עוד מהודעת יריב לוין: ״עצם הדיונים באפשרות לפסול חוקי יסוד, שהם ראש הפירמידה החוקית בישראל, ובאפשרות להוציא את ראש הממשלה לנבצרות, הם פגיעה אנושה בשלטון העם. בית המשפט, ששופטיו בוחרים את עצמם בחדרי חדרים ובלי פרוטוקול, מציב את עצמו מעל הממשלה, מעל הכנסת, מעל העם ומעל לחוק. מצב זה מנוגד לחלוטין לדמוקרטיה״.

✅ ח״כ שמחה רוטמן: ‏״הכנסת לא תקבל בהכנעה את רמיסתה״.

✅ דפנה ליאל: אחרי רוטמן, גם חברי הכנסת צבי סוכות, אריאל קלנר, אורית סטרוק, חנוך מילביצקי, לימור סון הר-מלך ונוספים חזרו בציוצים על המסר של יו״ר הכנסת אוחנה.

✅ אריאל כהנא: חיות רומזת שהשופטים יפרשו את החוק לביטול הסבירות, כך שלמעשה הוא ידולל שלא לומר ירוקן מתוכן. באופן כללי, ברור מהערות רבים מהשופטים שהם נגד החוק. כך שהאפשרות שהחוק ישאר כפי שהוא נראית… בלתי סבירה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.