רשימת הבלוגים שלי

יום חמישי, 29 ביוני 2017

לרגל הרחבת הפעילות בכל חלקי הארץ - מרבני ארגון 'טהרת הבית' התארחו בלשכתו של הרב לאומנהלי ארגון 'טהרת הבית' זכו להיות השבוע אורחיו של הרה"ר הרב דוד לאו בלשכתו בירושלים, שם נדונו שיתופי פעולה והמשך שגשוג ופריחת מפעלות הטהרה של הארגון ברחבי הארץ. בפתח הפגישה סקרו הרבנים את הפעילות הרבה הנעשית מזה שנים להקמת מקוואות בכל קצוות ארץ ישראל ובפרט המקוואות בכשרות מהודרת ביישובים בהם הממשלה לא עושה זאת.
ארגון "טהרת הבית" שעוסק בימים אלו בבניית עשרות מקוואות חדשים ברחבי הארץ, מתמודד באינספור פעמים במגוון שאלות הלכתיות על כשרות המקוואות והדרך לפקח על כשרותם. יו"ר הארגון, הרב יחזקאל מוצפי שליט"א הציג בפני הרב הראשי את השאלות ההלכתיות העולות מידי יום ואלו נדונו בעיון רב במהלך הישיבה. כמו כן, שיתפו הרבנים את הרה"ר גם בשאלות רבות הנוגעות לקירוב רחוקים שמתעוררות בעקבות הפעילות הרבה שעושה הארגון ברחבי הארץ. בנקודה זו עלתה גם הבעיה המתעוררת בהרחבת גבולות הקדושה והטהרה בעיר חיפה, כאשר הרפורמים מצירים את צעדיהם ומקשים על הליכי בניית מקווה חדש.
הר' דוד לאו שליט"א שהתפעל נורא מהיקף העשייה של בניית המקוואות של הארגון וכן מפעילות ההסברה בדבר חובת המקוואות בכל ישוב וישוב, חיזק ועודד את מנהלי הארגון ואמר להם כי אל להם להירתע מכל מיני איומים והטרדות שמעכבים את העשייה. הרב לאו אמר כי הוא מתרגש לשמוע כי כל פעילות הארגון הוא במקום בו אין הרשויות נותנות שום סיוע וסבסוד והכל נעשה בכסף של הארגון בלבד ללא כל זכייה במכרז וכדו'. מנהלי הארגון ביקשו מהרה"ר שיבוא להדריך את צוות מדריכות הטהרה בארגון, וכבוד הרה"ר נענה לעניין בשמחה והודיע כי הוא רואה את זה כזכות וחובה לתרום וליטול חלק בקירוב אחינו בית ישראל שאינם שומרי תורה ומצוות ע"י ארגון "טהרת הבית".
ראשי הארגון הודו נרגשות לכבוד הרב ר' דוד לאו שליט"א על השעה הארוכה שהקדיש מזמנו ונתן את עצותיו והדרכתו להמשך הפעילות, וכן על שיתוף הפעולה המבורך שיביא מעתה תוצאות יותר מקסימאליות בהרחבת גבולות הקדושה והטהרה בארה"ק.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה