רשימת הבלוגים שלי

יום שלישי, 17 בנובמבר 2020

חרדי שהפך למסיונר מוסלמי

 

יוסף ( יוס'ל ) כהן - יוסוף אל קאטאב - שהלך ממא"ש לגור בעזה ואחרי זה עבר למדינות ערב (משומד כמו מהספרים) ובעוה"ר לקח משפחה שלימה איתו

מיהו היצור הזה? מתברר כי הוא הפך למסיונר מוסלמי, לטענתו הצליח להעביר משפחות חרדיות לאיסלאם

לא להאמין מה שקורה למי שהתחנך בסאטמאר עלה לארץ ניסן להיות 'לאומני' והתייאש מהר עבר לש"ס אהד את הרב עובדיה יוסף ומשום מה דוקא בש"ס התקרב למוסלמים והלך ללכת בימי שישי להר הבית ומשם עבר לעזה התאסלם והפך למסיונר מוסלמי

ואלו תולדותיו בקיצור:

אל חטאב, בן 45, תושב ארה"ב, נולד בחאלב שבסוריה בשם יוסף כהן. בצעירותו היגר יחד עם בני משפחתו לאמריקה ולאחר ניסיונות השתלבות בקהילה החאלבית המקומית התקרב כהן, שגדל בחינוך יהודי אורתודוקסי בברוקלין דווקא לחסידות סאטמר ולחוגי נטורי קרתא הקיצוניים שם אימץ את משנתו הסדורה נגד הציונות ומדינת ישראל.

בשנת 1990 נישא בשידוך ללונה כהן, בחורה צרפתית שהתייתמה מהוריה וגדלה אף היא בחוגים הקיצוניים, וכך הקימו השניים את ביתם על אדני התורה והחסידות.

בשנת 1998 שינו בני הזוג כהן את עמדתם כלפי מצוות יישוב ארץ ישראל והחליטו לעלות לארץ ולהתגורר דווקא בהתנחלות גדיד שבגוש קטיף אלא שהמשפחה לא התאקלמה במקום והעתיקה את מקום מגוריה לעיר נתיבות.

באותו שלב בחיים התקרב כהן (אל ח'טאב) לתנועת ש"ס והעריץ את דמותו התורנית ומנהיגותו הרוחנית של מרן הראשון לציון הגר"ע יוסף זצ"ל ואף קרא לבנו בשם עובדיה - על שמו.

בשיחה הבוקר של עורך "יום ליום" יצחק קקון - שהכיר את כהן באותה תקופה בחייו - בתוכנית 'שמונה עד עשר' ברדיו 'קול ברמה' סיפר קקון כי כהן היה עולה בכל יום לעיר ירושלים לטענתו בכדי למכור ספרים בשכונת הבוכרים.

"הוא דיבר כל הזמן על גדלותו של מרן וילדיו למדו בתלמוד תורה יחד עם בניי כשלכאורה הכל היה בסדר", מספר קקון ומוסיף כי באחת הנסיעות הראה לו כהן - אל ח'טאב תמונה של השייח חסן נסראללה מנהיג חיזבאללה ודיבר בשבחו.

"זה הדליק אצלי נורה אדומה", סיפר קקון וחשף כי בהמשך התברר כי הוא נוסע יחד עם ילדו בימי שישי לתפילה במסגד אל אקצה. "להערכתי אשתו נגררה אחריו", מספר קקון על התמיהה כיצד הסכימה רעייתו היהודייה לדבר המוזר, "היא היתה יתומה וללא משפחה ולא היו בפניה הרבה ברירות".

האזינו: סיפורו של יוסף כהן - יוסוף אל ח'טאב (באדיבות "קול ברמה")

בסרטון ששודר בצרפת, מספרת תושבת נתיבות שהכירה את בני הזוג כי לדבריה הגברת לונה עשתה זאת מפחד. "היא חששה שהיא לא תקום בבוקר", סיפרה.

בשלב זה של חייו עבד כהן ברובע היהודי בירושלים וניהל שיחות עם אנשי דת מוסלמים וקרא את הקוראן באנגלית. לאחר חודשים גמלה בליבו ההחלטה להתאסלם והמשפחה העתיקה את מקום מגוריה לשכונת אבו טור במזרח ירושלים. כהן שינה את שמו ליוסוף אל ח'טאב רעייתו שינתה את שמה לקמר וילדיו נקראו אף הם בשמות מוסלמים.

בסרטון שהופק ע"י הטלויזיה הצרפתית נראה אל חטאב מספר על השמות החדשים, רחמים כהן הפך לעבד אל רחמן ועובדיה כהן הפך לעבדאללה חטאב.

אל ח'טאב אימץ את הזרם הקיצוני ביותר באסלאם וטען כי תנועת חמאס אינה מספיק דתית בעבורו. "כמוסלמי אני לא יכול שלא להזדהות עם אל קאעידה, מספיק לראות את המצב שחיים בו המוסלמים מול העולם המערבי, כדי להבין אותם", אמר בראיונות לכלי התקשורת.

לאחר שנתקל בקשיים בארץ, בהכרה של משרד הפנים במוסלמיותו, שב אל חטאב עם בני משפחתו לארה"ב שם הצטרף לתאים קיצוניים של התנועה המוסלמית שחלקם אף מזוהים עם אל קעידה. אל חטאב החל להפיץ מסרים אלימים וקריאה להסתה ברשת האינטרנט והפך למנהיג של קבוצות אסלאמיות קיצוניות.

"הצלחתי לגרום לשמונה יהודים להתאסלם", מספר בגאווה אל ח'טאב בסרטון, וטוען כי יש עוד שני יהודים בדרך. "זה הג'יאהד שלי, לעזור ליהודים להתאסלם", אמר.

אין תגובות:

פרסום תגובה