רשימת הבלוגים שלי

יום ראשון, 13 באוגוסט 2017

ווארטים


"אין זה די לעשות צעדים שיובילו אותנו יום אחד אל המטרה. כל צעד חייב להיות מטרה כשלעצמה המובילה אותנו קדימה."

סח ר' חיים מוולוזין זצ"ל: פעם ביקש שומר בית המרחץ לעזור לי בחליצת מגפיי. הלה משך בהם בכוח ואני הערתי לו בנחת שלא כך חולצים. מיד התקצף עליי השומר וביקש להכותני באומרו: איך אתה מעז ללמדני? הרי בכל העולם אין אדם היודע לחלוץ יותר טוב ממני.
בואו וראו, גם איש זה שמלאכתו חליצת נעליים, גם הוא עלול להתגאות. הווי אומר: כל דבר עלול להביא את האדם לידי גאווה, והדרך להימלט ממנה היא רק ע"י תיקון המידות.
מעשה בחסיד אחד מארץ ישראל שהיה לו משפחה מרובת ילדים ובקושי כלכל את משפחתו ,השווער שלו הצדיק מימן לו בשר ועוף לכל שבת ובכך הוא עזר לו ,
לימים אשתו חלתה במחלה הארורה ונפטרה בדמי ימיה ומאז השווער הצדיק )שהוא יהודי עשיר ומבוסס) הפסיק לממן לו את הבשר ועוף ולשאלתו למה הוא כבר לא מקבל אז השווער שלו ענה לו שהרי הוא מקבל מאפריים שטרן בשר ועוף היות כי ילדיו הם יתומים ,
ומדובר באיש עשיר רק כנראה הוא אחד הנפגעים מהיטלר ימ''ש דור שני

פעם באו זוג ניצולי שואה בני 80 לרב ואמרו לו: "כבוד הרב, הבן שלנו כבר לא מתקשר אלינו המון זמן - אין לנו חיים... תתפלל עלינו שנמות!" הרב ניסה לדובב אותם ושום דבר לא עזר. לאחר שחשב אמר להם: "תגידו לי, להקב"ה התפללתם על זה!?" אמרו לו זוג הקשישים: "אנחנו לא יודעים עברית!" השיב להם הרב בנחרצות: "הוא - הקב"ה מבין גם רוסית. ומשהתעקשו לא להתפלל אמר להם הרב: "תגידו לי, אתם הרי יודעים מזה שהבן לא מתקשר אליכם איזה צער יש לכם, שאתם כל כך אוהבים אותו?" הם הינהנו בראשהם לאות הזדהות. דעו - המשיך הרב - הקב"ה אוהב אתכם יותר ממה שאתם אוהבים את הבן שלכם, והוא מחכה שתתקשרו אליו. רק נצעק - ה' ייתן הכל... הוא ממתין לכל ילדיו ורוצה קשר עם כולנו.

שלוש נשים נהרגו בתאונת דרכים. 
הן הגיעו לשמים, ונפסלו מיד לגן עדן 
אחרי המיון הן נשלחו למלאך שהסביר להן: "במדור שלי יש רק חוק אחד והוא: בשום פנים ואופן לא לדרוך על הברווזים...!".
הן נכנסו פנימה ולתדהמתן המקום היה מלא ברווזים. ממש מפוצץ מברווזים! כמעט בלתי אפשרי שלא לדרוך על ברווז.
למרות שהן עשו כמיטב יכולתן להיזהר, אחת מהן דרכה בטעות על ברווז.
מיד הופיע המלאך ואמר לה "העונש שלך על זה שדרכת על ברווז הוא לבלות עד סוף הימים כשאת קשורה בשרשראות לגבר דוחה".
הוא הלך וחזר ואיתו הגבר הכי מכוער ומגעיל שראתה אי-פעם. המלאך קשר אותם יחד בשרשראות ועף לדרכו.
אחרי ימים אחדים דרכה אחת מהנותרות, בטעות כמובן, על ברווז.
שוב הופיע המלאך ששום דבר לא נעלם מעיניו, ואחרי שהשמיע באוזניה את אותו גזר הדין כמו לראשונה, הוא נעלם למספר דקות וחזר עם גבר נורא דוחה ומכוער. הוא קשר אותם יחדיו והתעופף לעיסוקיו.
השלישית צפתה בתהליך ונשבעה לעצמה שהיא לא תהיה קשורה ליצור דוחה ומכוער לנצח, לכן הקפידה להתהלך בזהירות רבה, רבה מאוד... ואכן הצליחה להסתדר כך חודשים רבים, מבלי לדרוך על אף ברווז.
יום אחד הופיע מולה המלאך הראשי כשהוא מביא איתו את הגבר היפה ביותר שראו עיניה אי-פעם 
המלאך קשר אותנו בשרשראות ועף בלי לומר מילה. 
האישה המאושרת מחאה כפיים בשמחה "אני שואלת את עצמי מה עשיתי שאני ראויה להיות קשורה אליך לנצח?"
איך אסביר לה, שדרכתי על ברווז...

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה