רשימת הבלוגים שלי

יום חמישי, 8 ביוני 2017

מי מאחורי הפגנות נטורי קרתא?

*המשטרה עצרה רב באולפנא במרכז הארץ המשרת במילואים בחשד שעמד מאחורי הפגנות המחאה של חרדים מאנשי נטורי קרתא והפלג הירושלמי, כך מתפרסם היום (ה') בעיתון בשבע.*

המשטרה פרסמה השבוע כי עצרה חשוד תושב מרכז הארץ בחשד שעמד מאחורי הפגנות ופרסומים מול ביתו של ראש אכ"א האלוף אלמוז, אירועים שעוררו סערה לאור קריאות קשות נגדו. אולם מהפרסום בבשבע עולה כי המשטרה לא מבחינה בין אנשי הציונות הדתית המשרתים בצבא ועושים מילואים לבין גורמים חרדיים המתנגדים בתוקף למדינה ולשירות בצה"ל.

מתברר כי החשוד הוא רב באולפנה המשרת במילואים. לאחרונה הוא שלח שני מסרוני מחאה לראש אכ"א ובהם הביע תרעומת על פקודת השירות המשותף והגדודים המעורבים בצה"ל, ובאחד מהם אף כתב כי כדאי לזכור מה אירע לפרעה.

למשטרה הספיק הדבר להפוך אותו למארגן הפגנות החרדים הוא נעצר והובא לדיון בבית משפט השלום בטבריה שם ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בלא פחות מחמישה ימים. עו"ד איתמר בן גביר שייצג את הרב ניסה להסביר למשטרה כי מדובר בטעות וכי כדאי להם לעשות שיעורי בית בהבנת המגזרים בחברה בישראל, אולם המשטרה התעקשה כי יש להאריך את המעצר. אולם השופט ניר מישורי לב קיבל את עמדתו של בן גביר והורה על שחרור הרב למעצר בית עד ליום שישי. המשטרה הודיעה כי תערער על ההחלטה אולם לבסוף חזרה בה.

"מאוד מדאיג לראות איך המשטרה עוצרת רב מחנך באולפנה שמשרת במילואים בטענה שהוא קשור לפלג הירושלמי או לנטורי קרתא, ועוד דורשת להאריך את מעצרו בחמישה ימים", אמר בתגובה עו"ד בן גביר. "לא רק שחוקרי המשטרה לא יודעים להבחין בין רב ציוני ובין הפלג הירושלמי ונטורי קרתא, אלא שהם לא רואים צורך בראיות כלשהן כדי לבצע מעצרים".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה