רשימת הבלוגים שלי

יום שישי, 2 ביוני 2017

סיבה לדאגה? "דרעי הופתע בחקירה"

עוד בטרם זומן השר דרעי לחקירה נוספת, נראה כי חוקרי המשטרה ורשות המסים הצליחו לגבש תשתית ראייתית נגד השר - שניסה לא לחרוג משגרת יומו. ההערכה: השר לא היה מוכן לחלק מהשאלות והמידע שהוצג בפניו
 משה נוסבאום
הבוקר (שלישי), שעות ספורות לאחר תום חקירתו המתישה, השר אריה דרעי ניסה להימנע משינוי בולט בשגרת יומו וידע שצלמים ממתינים בפתח ביתו. הוא לא התכוון לחמוק מהם בדרכו לבית הכנסת ואף החליף איתם מספר מילים: "בוקר טוב, שיהיה לכם חג שמח". אך למרות זאת, נראה שהשר צריך להיות מוטרד לאחר יום חקירתו הממושך - ולקראת האפשרות כי ייחקר שוב, וכך גם רעייתו יפה.

דרעי ערך היום פגישה ממושכת עם פרקליטו, נבות תל-צור: השניים דנו במשמעויות שעולות מהחקירה, ואיך להיערך לשלבי החקירה השונים בהמשך. ככל הידוע, השר דרעי הופתע ממקצת החומרים והשאלות שהוצגו לו.

החקירה מעלה חשד שבני הזוג אריה ויפה דרעי קיבלו כספים במרמה במסווה של תרומות לעמותת "מפעלות שמחה" בראשות יפה דרעי, ועשו בהם שימוש לצרכים אישיים. חוקרי המשטרה מנסים לתהות על מסלול הכספים ועל השינוי במטרותיהם - בעיקר במקרה של המיליארדר מ', שתרם כספים לעמותה.

כמו כן השקיע המיליארדר מ' כספים בקרן גידור, שאחד ממנהליה היה משה ליאון - שנחקר גם כן אתמול. על חלקו באותו מקרה קיבל דרעי דמי תיווך, אך המשטרה חוקרת האם הועברו אל השר כספים נוספים.

העבירות המיוחסות לו – ובהן מרמה, גניבה, הלבנת הון ועבירות מס – הן עבירות חמורות, הגם שלא מיוחסת לו עבירת שוחד. בתחילה דובר בעיקר על עבירות מס – סביב דירות שמכר השר לאחיו שלמה דרעי ומימון בניית בית הנופש בספסופה - אך התיק כיום מכיל חשדות של ממש לעבירות חמורות.

על פניו נראה שחוקרי המשטרה ורשות המסים גיבשו תשתית ממצאים של ממש, אבל החקירה הזו עוד רחוקה מסיום: בני הזוג דרעי יידרשו כנראה לפחות לחקירה אחת נוספת ואולי אף יותר מכך. בתום חקירתו אתמול, שנמשכה 11 שעות, הצהיר דרעי: "שיתפתי פעולה באופן מלא ועניתי על כל שאלות החוקרים". עוד הוסיף השר: "יש לי אמון במערכת אכיפת החוק ואני קורא לציבור להתאזר בסבלנות ולכבד את החקירה - אמשיך בעזרת השם במלוא הכוח והתנופה בעשייה הציבורית".

בני הזוג דרעי נערכו מראש לחקירה, אך גם הופתעו מהתרגיל שביצעו חוקרי המשטרה ורשות המסים, שעיכבו לחקירה 14 חשודים אחרים במעורבות בפרשות שנחקרות. בין החשודים: אריאל משעל, מנכ"ל המשרד לפיתוח הנגב והגליל, משה ליאון, חבר מועצת עיריית ירושלים, אחת מבנותיהם של בני הזוג דרעי ואחרים. כל אלו מסרו את גרסתם במקביל לחקירת השניים, ושום הדלפה או שיבוש לא יכלו להשפיע על החקירות הללו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה