רשימת הבלוגים שלי

יום שישי, 21 באפריל 2017

מרן הגרד"ל במשרדי ועד הישיבותמרן הגר"ד לנדו בביקור נדיר במשרדי 'ועד הישיבות' בירושלים
מרן הגאון רבי דב לנדו, ראש ישיבת סלבודקה וחבר בוועד הפועל של 'ועד הישיבות בארץ ישראל', הגיע לביקור נדיר, וראשון מאז מינויו, במשרדי הוועד בירושלים
מרן הגר"ד לנדו ראש ישיבת סלבודקה וחבר בועד הפועל של 'ועד הישיבות בארץ ישראל' הגיע אמש לביקור נדיר וראשון במשרדי הועד בירושלים מאז מינויו. 
כאמור, מדובר בביקורו הראשון במקום מאז מינויו מזה לפני כשלוש שנים. במשך שעה ארוכה עקב ראש הישיבה אחר החומר הרב המרוכז ומתויק במשרדי המוסד הגדול. הרב הביע את דעתו במספר עניינים ושאלות העומדות כעת על סדר יומם של ראשי הוועד, הנוגעות לעולם התורה והישיבות. 
יצוין שבביקור השתתף גם הגאון רבי שאול אלתר, ראש ישיבת 'שפת אמת' וחבר הוועד. 
הגר"ד לנדו ידוע בסירובו בכל תוקף להיות חבר או לקחת חלק במסגרת הנהגה ומפלגה כל שהיא מטעמים של ביטול תורה, זאת מלבד המוסד הגדול ועד הישיבות בארץ ישראל, שהינו הארגון היחיד בו הוא חבר ונושא בעול של הנהגה, טורח ומשתתף בכל אסיפותיו ומקדיש מזמנו להנחותו. 
למקורביו הוא מסביר שבפעולותיו בוועד הוא רואה כעשיית גדולות ונצורות לכלל עולם התורה והישיבות בארץ ישראל הנוגעות לקיומה של תורה ממש ומשום כן יש בכך משום הרבצת תורה. 
בחזור מירושלים עצר מרן הגר"ד בצומת מסובין בכדי לברך ולהיפרד מרעו להנהגת הישיבה מרן הגרמ"ה הירש שליט"א שהיה בדרכו לשדה התעופה לפני צאתו לחו"ל,

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה