רשימת הבלוגים שלי

יום חמישי, 16 בפברואר 2017

על ממלכת הבצלים וסיום הש"ס

מאת הרב חיים אמסלם

כמה הרהורים בעקבות מה שקורה לשס לאחרונה.
שס הומצאה בזמנו על ידי האסטרטג הגדול והפקח הרב שך והליטאים הספרדים שחונכו אצלם, היא נועדה להיות בשר תותחים לסייע לדגל התורה, האשכנזית החרדית.
הספרדים בתמימותם חשבו שאוטוטו תבוא גאולתם ו״נחזיר עטרה ליושנה״.
הרי הרב עובדיה עמד בנשיאותה, מי ספרדי כמוהו או יותר ממנו?
הוא עצמו לא ידע או שהיה לו נוח להיות כלי שרת לאידאולוגיה להפוך את כל הספרדים לחרדים, גם הרעיון להחזיר את הציבור הספרדי בתשובה, היה רעיון חיובי, וכך אגודת ישראל מלאכתה נעשית על ידי אחרים.
במקום שלפחות יכירו מעט טובה לספרדים שבזכותם הם הפכו להיות לשון מאזניים ואין ממשלה בלעדם, וכל המדינה אחוזה בגרונה בלפיתת צבת, הם עוד יותר רצו להתבדל מ״הפרענקים״ הנחותים ונהגו בהם באפלייה בוטה וכואבת.
שס במקום להפוך לכל הפחות את בוחריה למקור גאוה בהצלחה כלכלית, בעצמם ובמורשתם, הפכו את כולם, המתאימים והרוב הלא מתאימים ל״חברת לומדים״ בורה, עניה, תלותית ונזקקת.
וכדי לשמור אותם בקונכיה, אז הפכום גם אנטי ציונים, לא משרתים, ולא עובדים. והכל הפך ממורשת אבותיהם.
ברור שטיפוח רגשות מסכנות אצל השקופים, עזר, הרי שס אפילו הגיעה לשבע עשרה מנדטים תחת הקמפיין השיקרי וההונאה של ״הוא זכאי״.
אבל לא לעולם חוסן, הרב עובדיה שבק חיי לכל חי, מחליף שיכנס לנעליו הגדולות אין.
דרעי התגלה ומתגלה בפרצופו האמיתי, עם הבצלים או בלי.
התנהלות מטומטמת במיוחד בענין הרגיש של אפליית הספרדים וחוסר עשיה, מביא לגסיסתה האיטית של ההמצאה העדיין חדשה של הליטאיות הספרדית.
היא מעולם לא היתה מורשתנו ולא תהיה, ירצו ספרדים להתחרד ולהפוך אנטי ציונים ואנטי יצרנים, זכותם, שישארו בשס אבל הציבור יפקח עיניו ויבין זו אינה ספרדיות מבית אבא, זו יצירה מבית היוצר הליטאי הערמומי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה