רשימת הבלוגים שלי

יום ראשון, 20 בנובמבר 2016

פרק רביעי במייל האדום! מישיבה חינוכית לכת נהנתנית!

הקדמה:

אנו פונים שוב ושוב לכל הנוגעים בדבר בכל הדרגים: אנו לא מחפשי מלחמות. אנו מכווננים ליעד אחד: לצמצם נזקים ארוכי טווח שאתם עושים בחב"ד ועל ידי חב"ד לכלל הציבור החרדי על ידי פעילות אפילה שכל זמן שלא נחשפה על ידינו לא גיליתם אותה מעולם לציבור שלכם.

אמרנו לכם ואנו אומרים שוב: הרפו ידיכם מבחורי ישראל! אין לכן מושג איזו השלכה יש להסכם הגיוס שלכם. אתם למעשה תוך שנים בודדות תמצאו עצמכם בלי בחורי ישיבות מלבד 20 אחוז בודדים של ציבור איכותי שצה"ל לא יצטרך. פעילות שלכם שבכל קהילת חב"ד מסתובבים 70 אחוז אברכים כחיילים נותנת את הטון לילדים לנוער ומשנה את המבנה הפנימי של קהילה חרדית.

מתוך שיחות עומק עם אנשים שישבו איתכם אנו הבנו שאתם ממש לא מבינים מה אתם עושים ובגלל לחץ כספי אתם משתתקים וסימיתם את עיניכם ואתם פשוט דוהרים לתהום קהילתית שאתם לא רואים בכלל את התוצאות השפלות.

לכן אנו נאלצים להמשיך בכיוון שלנו ואנו משחררים את הפרק הרביעי של המייל האדום שמחכה כבר זמן רב להופיע.

פרק זה מורכב מכמה עשרות מיילים שהגיעו למייל האדום ולימדו אותנו את שורש הבעיה המתרחשת דווקא באיזור של ישיבת צפת [בישיבת קרית גת קורה משהו שונה: יש אופוזיציה פנימית חזקה מאד נגד ההסכם והרב משה הבלין אף הוא מיוזמתו לא דוחף בכלל בחורים מקרית גת לבצע את ההסכם, לכן הפרק הנוכחי לא קשור כמעט לקרית גת אלא בעיקר לצפת לפי מה שהבנו מהמיילים שהגיעו אלינו בחודשיים האחרונים].

המצב הזה שאיש לא פותח את הפה ומי שכן פותח מושתק מיד זה הדבר הכי מסוכן בקהילות. קבוע קבוע קבוע יוצא מזה לכלוך נורא ואיום. כל מקום שהיה כזה דבר אחר כך גילו שם ניאופים גניבות ואכזריות שהושתקו. ככה מתחילה קהילה להתרקב שאין ועדת ביקורת שאין ועד הורים שאין מישהו אחד שיכול לומר מילה. כולם שותקים מפחד.

זה הפירוש התרגום של המושג 'כת'. זה לא עבודה זרה ולא איזה שבט אידינאני ההגדרה של כת במילון היא קבוצה שאיש לא יכול לפתוח את הפה והיא מנוהלת לפי הנאות של כמה ממנהליה.

הכותרת של הפרק: מישיבה חינוכית לכת נהנתנית!

כן. הכותרת ממש לא חריפה. היא די מעודנת.

מלפני חמש שנים ישיבת צפת שינתה את פניה. עד אז היא היתה מקום מפלט להמון תלמידים שחיפשו מקום נחמד שאפשר להעביר בו שלש שנים גם עם שיעורים בגמרא ולימוד עם משפיעים ורמי"ם יחסית טובים וגם ארוחות משמעת פנימיה מסודרת מקום מאורגן ש'דופק' יפה.

לפני חמש שנים משהו קרה שם לאט לאט: האנשים שם למעלה קלטו שהם אימרפיה. אך במקום לווסת ולנווט למקום טוב המקום הפך להיות מעין כת לאט לאט.

בהתחלה זה התחיל עם השתקת כל מי שחושב אחרת. התחילו ללעוג ומי שאומר משהו לא כמו שכולם חושבים יש להשפיל ולבזות אותו ולהפחיד אותו שלא יגיד אחרת. אח"כ זה עבר להתנתקות מקבוצות אחרות בחב"ד. אנו לא כמו כולם אנו אנשים מיוחדים. מי שלא זכה ללמוד בצפת אין לו שייכות לחב"ד. הוא בכלל לא מבין מה זה הרבי ומהי חב"ד. אחר כך זה הגיע לשלב שנמצא עכשיו בעיצומו וזה מה שקורה לכתות בשיא ההצלחה: גביית כספים מטורפת מכל מי שקשור למקום. כולם חייבים לפתוח את חשבונות הבנק שלהם בשביל לתת הכל למקום.

גביית הכספים הפכה להיות בשנתיים האחרונות והיא מתעצמת משבוע לשבוע בצורה חולנית בכל דרך. כל האמצעים כשרים.

נתת כסף. אתה קיים יחייכו אליך ישוחחו איתך. לא נתת כסף יזלזלו לך ירכלו עליך ישאירו אותך בצד.

הנה מייל שקיבלנו מאברך שביקש עשר פעמים לשנות את הסגנון שלו כדי שלא ידעו במי לחשוד [הוא כותב: אתם בכלל לא יודעים שהיום אי אפשר אפילו בוואטצאפ אחד לכתוב מילת ביקורת על הצבא ועל ההשתוללות עם גביית הכספים. הרב אייזיק לנדא הרב חיים הלל פשוט הם עצמם מפחדים לדבר מילה אחת כל שכן הרב לבקבקר שבעדינותו נאלץ מאד לשתוק. הוא פשוט מאד לא מדבר! פשוט מאד חושש שיקליטו אותו. אתם מבינים שאם ידעו מי שולח לכם את המכתב אני מוחרם. אני מנודה].

לכן שינינו מהסגנון ואנו מביאים את מכתבו ללמד על טירוף גביית הכספים והאיסור לדבר על הצבא אפילו מילה אחת ויחידה:

לכבוד שניאור בורקיס.

אני כמו כולם מקבל ממך כמעט פעמיים בשבוע מיילים על מיילים. לאחרונה הגעת גם לוואצאפ. אתה כותב מיילים בשם הרב וילשאנסקי. אתה כותב מיילים משלך בכל מיני דרכים ערמומיות.

למשל אני מצטט מהמיילים שקיבלתי ממך כמו עוד אלפים:

הנה כמה מיילים מתוך עוד עשרות אחרים של שטיפות מוח קבועות:

תודה רבה ענקית למאות הבוגרים שהצטרפו לקמפיין הנוכחי והרימו תרומה חודשית קבועה לקרן הבוגרים, ישר כח!

שנית, הצטברו אצלי שאלות רבות בימים האחרונים, אז ריכזנו לכם את כל התשובות במייל, הנה הם

תרגישו חופשי לשאול שאלות נוספות

ש - על איזה בנין מדובר?
ת - בנין הפנימיה

ש - מה מצבו?
ת - יש צו פינוי

ש - בשביל מה מתרימים אותי כרגע?
ת - בכדי לאפשר חופש פעולה בנוגע לפיתרון הקבוע לתלמידי הישיבה

ש - למה דווקא הוראת קבע ולא תרומה חד פעמית?
ת - הכנסות מהרבה הו"ק יאפשרו לנו להציג בפני בנקים ותורמים תשתית איתנה של הכנסות יציבות, ויאפשר לנו לגייס כסף נוסף להשלמת הפרויקט

ש - למה דווקא מאה ש"ח?
ת - זה סכום מספיק גדול כדי שנגיע ליעד שלנו בהנחה שכל הבוגרים יחתמו
מצד שני סכום שכל אחד יכול לעמוד בו

ש - אבל אני כבר תורם לישיבה?
ת - תרומתך לישיבה מבורכת ועוזרת לישיבה. כעת אנו מדברים על קרן נפרדת שהקימו בוגרי הישיבה שמיועדת למטרה אחת בלבד. לדאוג לבניין לתלמידי הישיבה. ולשם כך דרוש מימון נפרד ונוסף.

ש - יש לי המון הוראות קבע, אין לי אפשרות לעוד אחת, למה אתם לא עוזבים אותי..?
ת - מדובר פה במצב אחר לגמרי, לא היינו יוצאים בקמפיין אם זה לא היה מצב מיוחד מאוד, מצב שמחייב את כולנו להירתם, לצאת קצת מהכלים ולהתמסר לעניין

ש - אוקיי, אני יכול לתת 50 בחודש ולא מעבר, מה עושים?
ת - תודה רבה, זה גם יעזור, אבל הפעם אנחנו מבקשים השתדלות מיוחדת, אנחנו צריכים ממך את כל המאה, זה נוגע להצלחת הקמפיין, והמשכיות הישיבה כראוי
בטח אתה גם יודע כמה ברכה יש מתרומה כזו

ש - אבל אני בעצמי שליח ואוסף הוראות קבע, איך אתרום לכם?
ת - אדרבה, אתה יודע כמה ברכה תקבל מהתרומה הזו וכמה היא חשובה

ש - למה דווקא עכשיו? דבר איתי בעוד חודשיים
ת - צו הפינוי הוא מיידי, ואנו זקוקים לחופש הפעולה הכלכלי באופן מיידי

עוד שאלות? תשלחו לי עכשיו למייל או לטלפון

עוד לא התקשרו אליכם מהקרן ואתם כבר רוצים לתרום, צרו איתי קשר

תלמידי ישיבתינו היקרים!
שלום וברכה.

בוודאי שמעתם על המצב בישיבה, מצב לא פשוט כלל , על בניין הפנימיה (הבניין בו ישנתם ואכלתם
במשך שנות הלימוד בישיבה), היה משפט ארוך בשנים האחרונות וכעת ישנו צו פינוי ,
אנו סמוכים ובטוחים כי המצב ישתנה לטובה, אך כעת צריכים לעשות את ה'כלים בטבע' כדי לפתור את המצב על הצד הטוב ביותר 

ידוע שהישיבה הוקמה בהוראת הרבי מה"מ, ומפורסם המכתב בו הרבי מבאר את שם הישיבה ישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת (שהמילה "חסידי" נוספה אז על ידו) וככל המוסדות הינה יקרה וחשובה לרבי ,אין לנו כל ספק שהמצב הוא רק ניסיון, ובוודאי שנגיע לפתרון בהקדם 

האמת היא שלא הופתעתי לראות את ההתארגנות של הבוגרים והרמת קרן לטובת תלמידי הישיבה, על כך חונכתם כל השנים 

חברי הקרן פונים כעת לכל הבוגרים, ואני מצטרף לקריאתם, פניה אישית לכל מי שלמד בישיבה, כל מי שהישיבה חשובה לו, 

הרימו תרומה חודשית קבועה בסך של לפחות מאה ש"ח (מלבד מה שאתם כבר תורמים) לקרן הבניין שע"י בוגרי הישיבה 

השגת הסכום של 2000 הוראות קבע חודשיות יאפשר לקרן את חופש הפעולה לכל פתרון אפשרי 

בוודאי אתם יודעים כמה ברכה יש בעזרה לישיבה בפרט בזמן זה, שבו כל אחד רוצה להוסיף בתורה ובצדקה כדי לזרז את ההתגלות של כ"ק אד"ש מה"מ נאו!

יוסף יצחק וילשנסקי
 
להמשך כנסו כאן:
 

ב"ה
האמת?
אתם צודקים... זה באמת לא בסדר
ולא כך צריך להיות
עוד לפני שפנו אלי בשאלה הזו
כבר קיבלתי החלטה טובה,
האמת שקיבלתי אותה כבר
כשעברתי לעבור בשביל קרן הבוגרים
קרן הבוגרים היא לא (רק) לטובת הבניין
היא קודם כל לטובת הבוגרים
ולכן, בע"ה ישר אחרי שהקמפיין
מסתיים ונגיע בע"ה בזכותכם ליעד
של 2000 הוראות קבע של 100 ש"ח
אני מקבל על עצמי לדאוג לקשר רציף
בין הישיבה, הרבנים, ההנהלה והתמימים
לבין הבוגרים
אם יש לכם רעיונות או בקשות בנושא
אשמח אם תשלחו לי חזרה למייל
אם עוד לא פנו אליכם להוראת קבע,
אפשר לכתוב לי חזרה וניצור איתכם קשר
בימים הקרובים 
רבני הישיבה, 
יתקשרו בע"ה לכל מי שלא פנו אליו עד כה

שניאור בורקיס 
קרן הבוגרים לטובת הישיבה 
0508727770

האמת שמזמן הייתי צריך לכתוב את זה,בערך מאז שהתחלנו הרב וילשנסקי ביקש ממנילהביע את תודתו והערכתו העמוקה לכל מי שראה לנכוןלהשתתף בקמפיין ולהרים תרומה קבועהלזכות תלמידי הישיבהאז ישר כח לכולכם! וסליחה על העיכוב..לא סיימנו עדיין את הקמפיין...בימים הקרובים ניצור קשר עם כל מי שלא הצלחנו להגיע אליו עד כהמוזמנים לחסוך לנו זמן, ולהרים אלי טלפון
0508727770 או לשלוח לי הודעה ואחזור אליכםבניין הישיבהבשבועות האחרונים ראינו ניסים שלגמרי למעלה מדרך הטבע,רואים במוחש כיצד הרבי שליט"א מה"מ מנהל את העניינים ואין כאן המקום לפורטם,יחד עם זאת בפועל עדיין יש בעיה, וצוות הישיבה עובד בכל הכוח למצוא פיתרוןהתרומות שנאספו עד כה עוזרות לנו מאוד,אבל חייבים להגיע לעוד כמה מאות בוגרים שטרם הגענו אליהםאז תתכוננו לטלפון ומטר מיילים ואסמסים בימים הקרובים :)יחי המלך בשדה

עד כאן מקצת מיילים.

מה אתה כותב כאן? אנחנו חייבים כסף. אנחנו חייבים הוראות קבע בסכום של מאתיים אלף ש"ח לחודש מינימום.

ואני שואל אותך וכפי שפעם אחת שלחתי לך מייל ואפילו לא הגבת:

הישיבה מקבלת תקציבים על כל אחד מהבחורים בסביבות כאלף חמש מאות ש"ח לחודש אחרי שמורידים שהישיבה מקבלת על חדרי מחשבים על פעילויות על הרבה דברים [כך שמעתי בעקיפין בשם יחיאל בריל מהמזכירות]. כל הורה משלם עוד 1400 ש"ח. האמריקאים והחוצניקים משלמים כפול 3 כידוע.

אז פתאום הפכנו להיות מרכז השנור הגדול בעולם? מלבד המיילים על בקשת כספים האם פעם שלחת מייל להסביר את מהלכי הישיבה בענין הצבא? האם בכלל אתם עונים לשאלות?

מה קורה לישיבה? הישיבה מקום זכור אצלי הכי לטוב בעולם, והים אני מרגיש שמשתמשים בי בגלל שלמדתי בישיבה אני הופך להיות  קופת צדקה שכל חודש בערך מבקשים ממני כסף על משהו אחר. ולצערי אני מתוודע שכל המשרד ועוד כל ציבור הנייסנים יודעים בדיוק כל אחד כמה הוא תורם לישיבה! וכך עושים עליו לחצים! [שמעתי מאברך מלוד שאמר שהוריד הוראת קבע כי שמע משימעלה כמה כסף הוא תורם לחודש. מי אמור לדעת את זה בכלל? אתם עושים עלינו לחץ פסיכולוגי? אבל כשזה מגיע לשאלות על הצבא, פתאום לא מכירים אותך.

אין לי נגדך אישית כלום אני כמה קבוצות מעליך, אין לי היכרות אישית פשוט מאד אתה שולח את המיילים עם שמך לכן אני מפנה זאת אליך.

מקווה שמכתבי זה שבשום קבוצת וואצאפ לדאבוני לא יוכל להכנס יגיע אליך עם כל הצער דרך המייל האדום. לא כתבתי כאן מילה רעה לא על הרב וילשאנסקי שאני מאד מעריך וגם לא על הישיבה, אלא על הרוח רעה החדשה שמגיעה אלינו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה