רשימת הבלוגים שלי

יום ראשון, 16 באוקטובר 2016

"ישיבת" תערובת "חרדית" חדשה מוקמת בחסות מנהיג המחבלים הרב שמואל אוירבך

מאת מרכז החדשות

פרסום ראשון: כמענה לבחורים שאינם מוצאים את עצמם בעולם הישיבות הקלאסי מסיבות שונות, החליט לאחרונה הרב שמואל טל - ראש ישיבת תורת החיים שביד בנימין (ובעבר בגוש קטיף) - דמות תורנית כריזמטית שמוכר בשל 'תהליך ההתחרדות' שהוא עבר, לפתוח ישיבה לנוער חרדי השרוי במצב המוגדר כטרום-נשירה - כך חושף "כיכר השבת". הרב טל נחשב למקורבו של מנהיג "הפלג הירושלמי" הגר"ש אוירבך - בישיבתו אף למד והוכשר להוראה - והשניים אף נפגשו בימים האחרונים.

הרב טל מפעיל כבר במשך שנים ישיבת שעטנז המציעה לתלמידיה לימודי חול שונים, כמו למשל לימודים בתחום הקולנוע, והישיבה זוכה לתמיכתו של הגר"ש אוירבך, כעת המודל מועתק לישיבה שפונה ישירות לציבור החרדי.
כידוע, הרב שמואל טל היה נחשב כבשר מבשרה של הציונות הדתית, כבנו של בן ציון לנגנטל מוותיקי עסקני המפד"ל ההיסטורית שנפטר לאחרונה, וכאחיו של ח"כ לשעבר נחום לנגנטל (מפד"ל). אחותו נשואה לח"כ יהודה גליק (ליכוד). עם השנים הוא הקים ישיבה שהתפתחה לקהילה שלמה, 'תורת החיים'.
את המפנה הדרמטי בהתנהלותו והשקפת עולמו - מפנה שסחף אחריו את מעריציו הרבים - ניתן לייחס באופן ברור להתנתקות מגוש קטיף, במהלכה פונו מוסדותיו מהישוב נווה דקלים שבגוש. כשאלו הוקמו על ידו מחדש בישוב יד בנימין שבחבל לכיש, הוא כבר היה חמוש במשנה סדורה אודות החובה להתנתק מהאמונה בציונות, והוא אף פסק מלומר הלל ביום העצמאות כנהוג בחוגי הציונות הדתית. אך בהרבה דברים, כמו גם בלבושו, הוא נשאר כאנשי הדלי''ם.
כעת נודע ל"כיכר השבת", כי לפני כחודש החל - ביוזמתו של הרב טל ובסיוע כמה אברכים חרדים מהפלג הירושלמי - תהליך רישום בקרב בני נוער חרדים שרגילים לומר עליהם כי 'הם לא מצאו את עצמם', שחלקם היו רשומים בישיבות חרדיות רגילות והשאר אף לא ניסו להתקבל כי מראש היה ברור שלא ישתלבו כיאות וינשרו מהמסגרת בתוך זמן קצר.
כאמור, הרב טל נפגש בימים האחרונים בעניין הישיבה עם הרב אויערבך וקיבל את אישורו וגיבויו המלא, כאשר בעקבות כך גויסו אברכי הפלג לפעול כרשמים ולסייע לישיבה.
הקו הרשמי של הישיבה הוא לפנות לצרכים הפנימיים של הבחור בלי לבדוק איך זה נראה מבחוץ, מתוך הכרה בערך החשוב של 'תורה עם דרך ארץ' מבית מדרשו של הגרש"ר הירש לפיו מחונכים בני הנוער החרדים שבישיבה החדשה, כשמוצעים להם מגוון אמצעים לתעסוקה בשעות הערב ובין סדרי הלימוד בישיבה, ולמי מביניהם שמעוניין בלימודי מקצוע מוכרים מחוץ למסגרת הרשמית - הדבר מתאפשר לו בהכוונה צמודה של הצוות החינוכי בראשותו של הרב אליהו פישר.
לדברי הגורמים המקורבים לענין, האברכים החרדים שצוותו לישיבה כסגל רוחני-חינוכי נועצו קודם לכן ברבניהם וקיבלו את הסכמתם להצטרפותם למהלך. לאחר החגים הקרובים צפוי מספר הבחורים להגיע לכשלושים, ו"כולם עתידים לגדול בעזרת השם כ'בעל'בתים למהדרין' לכתחילה וכדרך חיים".
כפי שכבר פירסמנו, בשנים האחרונות מתגלות תופעות לאומניות שונות בקרב בחורים רבים בפלג הירושלמי כאשר רבים מהם עולים להר הבית (כך עלה אמש ביום כיפור (!!) אחד מראשי הקבוצה המפורסמים), ועוד תופעות רבות דומות, וככל הנראה ישיבת ה"שעטנז" החדשה פונה אליהם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה