רשימת הבלוגים שלי

יום שישי, 30 בספטמבר 2016

ציטוטים מכל ראשי המדינה לשעבר על הנוול שמעון פרס

מאת אנוכי

"חבלנות וחוצפה יתרות מאלו קשה לתאר... אני שולל את פרס תכלית השלילה ורואה בעליית קרנו קלקלה מוסרית ממארת ביותר - אקרע קריעה על המדינה אם אראנו יושב על כיסאו של שר בישראל" ~ משה שרת ביומניו על פרס.

"
התניתי את השתתפותי בממשלה בהרחקתו של שמעון פרס מכל עמדה ביטחונית רגישה" ~ גולדה מאיר על שמעון פרס.

"
להיטותו לכבוש את ראשות הממשלה לא ידעה גבול, לא הכירה מגבלות וכמעט הכל מותר: הדלפות, חתירה מתמדת תחת מעמד ראש הממשלה וערעור מעמד הממשלה כולה. וכל זאת על פי המשנה הבולשביסטית הנודעת, שככל שיהיה רע יותר - כך יהיה טוב יותר לאנשי פרס ולמנהיגם. חתרנות זו הייתה מבוססת על שקרים גמורים או על חצאי אמיתות" ~ רבין מתאר את פרס.

"
לא חשבתי ששמעון פרס מתאים לתפקיד שר הביטחון, משום שהוא מעולם לא שירת בצה"ל. קיבלתי אותו לתפקיד בלב כבד. זו הייתה טעות. ידעתי שאצטער עליה ואשלם את מלוא המחיר" ~ עוד ציטוט של רבין על פרס.


בשנת 1955 כתב משה שרת: "יכולתי לספר כהנה וכהנה על תעלוליו ותרמיותיו כלפיי אני וכלפי אחרים".
 בשנת 1957 רשם משה שרת ביומנו: "תאוות הפרסום העצמי של שמעון פרס היא מהמפורסמות. הוא דואג לפרסום סיפורים וסקירות על עצמו ומתן בסתר של קצבאות מהכספים הסמויים שברשותו...  אל אלוהים, איזה כיעור!"

אבא אבן: 'אִם הָיוּ מְנַסִים לִמְצוֹא אוּלָםבּוֹ נִיתַּן יִהְיֶה לְכַנֵסאת כָּל אֵלֶה שֶשִמְעוֹן פֶּרֶס הוֹלִיכָם שוֹלָל...
לא הָיוּ מוֹצְאִים אוּלָם גָדוֹל מַסְפִּיק בִּכְדֵי לְהַכִילָם''.

יוסי שריד: "לקחו אדם מושחת, לא נאור, סוג של בור, רע, רע למדינה, נוכל, שקרן, לא חכם, אושיית תרבות של מפלגת העבודה, גנגסטר, אוליגרך קיבוצי ומיליארדר שגם לא לחם בצה"ל וגם התגרש מאשתו שאף טרחה להסיר את זכרו... באמצעות שינוי שם משפחתה... ומינו אותו לנשיא מדינת ישראל" (יוסי שריד "מדינה הפוכה, בארץ הכל הפוך"). 


יוסי שריד: "נכון אמנם שיש לי אגו ענק, מהגדולים והמפותחים שיש בכנסת, אבל תאמינו או לא, לפרס יש יותר".


עוד מדברי שריד: (בספר 'שיחות עם יוסי שריד') "אמרתי שעשרה קבין של אנוכיות ירדו לעולם, תשעה נטל שמעון פרס. ואת זה אני אומר בתור מומחה לאנוכיות, אז זו עדות מומחה".
פרוטוקול: בתוך מלחמת לבנון מספר רוה"מ מנחם בגין בישיבת הממשלה (8.6.82):
 לאחר ישיבת הממשלה, אזמן את ראשי ה"מערך" (פרס ורבין)
–         אני הערתי הבוקר לשניהם שקרה דבר חמור מאוד. לאחר ששוחחתי אתם ויצאתי לקראתם מישיבת הממשלה, על פי פנייתם, הכל פורסם גם ב"הארץ" וגם בג'רוזלם פוסט".
–         הדברים מתורגמים לערבית, אנגלית וצרפתית וזה נשמע גם בדמשק, גם בביירות.
–         בכל מדינות האויב צריך לדעת שיש אצלנו ויכוח, אם כן או לא להילחם בסורים?
–         זו ממש אינפורמציה לאויב.
         רבין אמר: "אני באמת הזדעזעתי", גם פרס אמר, שהוא באמת לא מבין איך קרה הדבר.
         אני רק יודע שלא מסרתי לאף אחד. אז הרי מישהו מהם היה צריך למסור. היינו רק שלושתנו בחדר והם הבטיחו לשמור את הדברים בסוד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה