רשימת הבלוגים שלי

יום שלישי, 30 באוגוסט 2016

מכה אנושה לבד"צ בית יוסף - ניסיון החייאה לקופיקס

מאת בעל מכשיר

פארשטינקענע קאווע געטרינקען, און פון שטאט ארויסגעווארפען. (תרגום לעדות מזרח: קפה מסריח שתית, ומהעיר נזרקת).
לאחר שניסיון התקשרות רשת קופיקס עם בד"צ בית יוסף נכשל כשלון חרוץ, והציבור החרדי נמנע מלהיכנס לסניפים בכשרות ב"י בריכוזים החרדיים, הסבה הרשת את הסניפים בערים החרדיות לכשרות בד"צ העד"ח.
מהלך מרתק בעולם הכשרות: רשת 'קופיקס' מכריזה על הפיכת סניפיה בריכוזים החרדיים לסניפי מהדרין בכשרותה המהודרת של בד"צ העדה החרדית ירושלים, לאחר שציבור חרדי גדול מנע את כניסתו לסניפים אלו עקב כשרות בית יוסף, שפרצה גדר ונכנסה בקול רעש גדול לבני ברק, העומדת תחת כשרותו המהודרת של הגרמי"ל לנדא שליט"א, גם לאחר קריאתו של מרא דאתרא ורבנים נוספים בעיר, לא התביישו בבד"צ בית יוסף והמשיכו להעניק כשרות לסניפים בבני ברק תוך שהם מצפצפים ברגל גסה על רבני העיר.
הסניפים החרדיים ירוכזו תחת תת-הרשת 'קופיקס בעיר' שתכלול את סניפי בני ברק, ירושלים ואזורים נוספים ותהפוך בתוך שבועות ספורים לרשת ארצית.
המהלך המפתיע נחשב להצלחה אדירה של הרשת שנכנסה בסערה למגזר החרדי עם 9 סניפים בבני ברק והתמודדה עם מאבק צרכני ארוך ומתוקשר. כעת מסיימת הרשת את המהלך עם השקת תת-הרשת החרדית וזכייתה בחותם הכשרות הפופולארי והמקובל ביותר בקרב צרכני המהדרין.
המותג החדש עומד להתרחב ולכלול כ-20 סניפים בכל הריכוזים החרדיים כבר בשלב הראשון, כאשר היעד הוא להיות גורם צרכני דומיננטי ומשמעותי בקרב קהל הצרכנים החרדי הצומח ועולה.
במסגרת המהלך, יעבדו סניפי הרשת במתכונת TAKE AWAY  ללא אפשרות ישיבה בחנויות, כאשר תמהיל המוצרים כולו נבנה בתיאום עם רבני הבד"צ. 
המהלך המפתיע, מסיים באחת את סאגת הצרכנות שליוותה את הרחוב החרדי עם תחרות מחירים עזה וחשש משינוי אופי הצריכה לתרבות של קפה ומזון מהיר, הרי שכעת הופך המותג לפרימיום בכל היבט, כאשר רבני הבד"צ הכשירו את כל סניפי תת- הרשת והעניקו להם את חותם המהדרין.
כצעד מקדים, הפתיעה הרשת כשסגרה את הסניף הסמוך לבית הכנסת 'איצקוביץ' במרכז בני ברק ללא הסבר, כאשר למפרע מתברר שהיה זה צעד מקדים של יציאה ממה שהסתמן כ'מרכז המזון' בלב העיר, והפיכת המותג למרכז הכובד של הצריכה החרדית.
את המהלך הובילו שמעון רווח וקיוי הס ממשרד הפרסום והאסטרטגיה 'שחור ולבן', שניווטו את המהלך כולו.
במקביל, סיימה 'קופיקס' את הקמתו של מפעל  הייצור הגדול  שבבעלותה המספק מגוון מוצרים לכלל סניפי הרשת. במפעל החדש , הממוקם ביבנה ייוצרו, מגוון כריכים, טוסטים,  מגוון סלטים טריים כאשר המפעל עומד תחת השגחתה המהודרת של בד"צ העדה החרדית.
המעבר לייצור עצמי  מטרתו יצירת יתרון יחסי לרשת באיכות המוצרים, גודלם והידור הכשרות ובנוסף, יתרום לפיתוח מהיר של קווי מוצרים חדשים , מקסום החדשנות של הרשת ויכולת התגובה המהירה מול השינויים בשוק המזון.
בהקמת המפעל החדש הושקעו כ-5 מיליון שקלים והוא יאפשר לרשת לייצר כ-500 אלף מוצרים בחודש. קווי הייצור במפעל הם מהחדשניים הקיימים בשוק.
אבי כץ מבעלי הרשת אומר כי המהלך צפוי להביא בשורה ושינוי משמעותי בפעילות המותג בריכוזים החרדיים: "מדובר במהלך שנבנה על פני חודשים ארוכים מתוך הבנת פלח השוק המשמעותי של קהל הצרכנים החרדי ויצירת קונספט צריכה ברמת הכשרות הגבוהה ביותר"
מנכ"ל 'קופיקס' מר חיים אהרון אומר כי "תת הרשת החדשה צפויה למנות כ- 20 סניפים כבר בשלב הראשון, כאשר אנו עומדים לפני פתיחתם של סניפי 'קופיקס בעיר' במרכז ירושלים ובשכונותיה, לצד ערים נוספות בכל רחבי הארץ"
קופיקס, שהוקמה לפני כשלוש שנים ומציעה את כל מוצריה ב-5 שקלים, זכתה להצלחה מטאורית והיא מתרחבת במהירות שיא. נכון להיום מונה הרשת 150 סניפים פעילים ו-11 נוספים בתהליך הקמה
תפריט תת הרשת החדשה יהיה זהה לתפריט רשת קופיקס, היום יוסבו מרבית מסניפי קופיקס בבני ברק לתת הרשת "קופיקס בעיר" וכבר יפעלו במתכונת החדשה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה