רשימת הבלוגים שלי

יום רביעי, 31 באוגוסט 2016

לא רצו ספרדיות אז סגרו את כיתה א' על מנת 'לטהר' את בית הספר - 23 בנות בבני ברק נותרו ללא בית ספר

לכבוד ר׳ חיים שליט״א

אבקש בכל לשון של בקשה לפרסם את הנ״ל לעורר את עיניין הבנות הקטנות שמתחילות כיתה א׳ ואין להם עדיין מקום לימוד. והכל בשם התורה ובאיצטלא דרבנן ובגיבוי עירית בני ברק. עד מתי יהיה זה לנו למוקש ? ספרדים אשכנזים וכו׳ העיקר טלפון כשר, וחליפה ומגבעת, והכל לקראת א ל ו ל.
בני ברק: 23 בנות נותרו בבית ללא כיתה א' עקב החלטה שערורייתית של המנהלת 

לאחר שהשנה הפכו בתי הספר בבני ברק לאזוריים על מנת למנוע אפלייה בין אשכנזים לספרדים, החליטה מנהלת בית הספר 'שערי אהרון' בקריית הרצוג, שלא לפתוח השנה כיתה א', בתואנה כי עליה לטהר את שם בית הספר.
בשכונת קריית הרצוג בבני ברק, קיימים בתי ספר נוספים כגון 'מסורת ישראל' שקלט 160 תלמידות לכיתה א', בית ספר של הרב חזקיהו שנחשב לאדוק מידי וכו'.
ב'מסורת ישראל' מתקבלות גם אשכנזיות וגם ספרדיות עקב החלוקה האזורית. מנהלת בית הספר שערי אהרון נוכחה לדעת כי אשכנזיות לא שובצו אצלה בבית הספר, על כן החליטה לא לפתוח כיתה א' השנה. לדבריה, לאחר ששם בית הספר יטוהר בעוד שנה או שנתיים היא תפתח מחדש וכך תאפשר לאשכנזיות להשתלב בבית הספר.
מה שמקומם בסיפור הזה, כי העיריה מגבה את המנהלת שלא על פי חוק בתואנות שוא, ולוחצת על ההורים לשלוח את הילדות לבתי ספר בשכונה סמוכה - פרדס כץ, בתי ספר שלא לרוחם של ההורים, רחוק מאוד מהבית.
כעת נותרו 23 בנות שנרשמו לשערי אהרון, ובסוף שבוע שעבר הודיעו להם כי אין כיתה א' ושיחפשו מסגרת אחרת. הצעקות בעיריה עלו עד לב השמיים, שם התייחסו להורים בצורה מזלזלת עם יחס אטום לחלוטין.
אחת האמהות סיפרה לנו, כי היא צריכה להתייצב בעבודה בשעה 7:30 בבוקר, היא לא יכולה לטייל בעיר על מנת לפזר את הילדים ולאחר לעבודה, במיוחד שהבתי ספר שהעיריה מציעה לא לרוח ההורים.
אמא נוספת סיפרה לנו, כי יש לה כבר בנות בבית ספר שערי אהרון, היא לא מבינה מדוע אלה שלומדות שם כן בסדר ואילו הקטנות לא? למה אני צריכה לפזר ילדים בכל העיר? למה שאחיות לא ילמדו באותו בית הספר?
לתקשורת, סיפרו בעיריה, כי מדובר במשפחות מודרניות, חלק מההורים עשו צבא, וכו'. שקרים על שקרים. מדובר בהורים שתואמים את רוח בית הספר, את רוח השכונה, בנות ממשפחות טובות ומצויינות.
בעיריה הבינו כי אין להם את היכולת החוקית להתנגד, אז הוציאו לפני יומיים דוברות לעיתונות עם גיבובי שטויות, שאין בין זה למציאות שום קשר. להלן ההודעה:
לכבוד
מר איתי גדסי שלום רב,
כיתה א' בבי"ס "שערי אהרון"
הריני מאשר בתודה קבלת מכתבך מהיום, יום שני, כ"ה באב ה'תשע"ו (29,8,16), בנושא הנ"ל.
א. מאגף החינוך של העירייה נמסר לי, כי בעיית שיבוץ התלמידות נבעה מסגירת כיתה א' בבית-ספר "שערי אהרון" בקריית הרצוג ע"י הנהלת החינוך העצמאי, סגירת כיתה הכוונה היא, כמובן, לא לסגירה פיזית של הכיתה, אלא לאי שיבוץ מורות בכיתה שהינן עובדות החינוך העצמאי.
ב. יחד עם זאת, האגף עוסק היום בשיבוץ התלמידות בבתי ספר חלופיים, וההורים יקבלו את העדכון בהקדם האפשרי.
בכבוד רב,
אברהם טננבוים
מזכיר העירייה ודוברה
נכון לכרגע, 23 בנות לא יצעדו מחר לכיתה א'. אם יש מישהו שיכול להרים את הכפפה, לנסות להפעיל גורמים בתקשורת הכללית, או להפעיל אנשים במשרד החינוך שיטפלו בזוועה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה