רשימת הבלוגים שלי

יום שלישי, 15 במרץ 2016

הרב אקסלרוד תוקף את הישיבה המשיחיסטית בצפת: "גורמים לכל בחורי חב"ד להתגייס לצבא - אין לסמוך עליהם יותר"

מאת חב"דניק

בחב"ד סוערות הרוחות. הרב אקסלרוד החליט לצאת למקפה חזיתית מול ישיבת חב"ד בצפת שהגיעה להסכם עם הצבא להביא לגיוס המוני של בחורים ועל כך שישיבת חב"ד בצפת מקבלת סכומי עתק מהצבא לעודד בחורי ישיבות לגיוס לצבא. הרב אקסלרוד שוקל להטיל חרם ונידוי על הישיבה בצפת ולהביא לסגירתה לקראת הזמן החדש. גורם בצבא טוען שישיבת חב"ד צפת היא שלוחה לכל דבר של הצבא ומטרתה למלאות את מכסות החרדים. לפי ההסכם ישיבת חב"ד צפת מעודדת בגלוי בחורים לעזוב את היכלי הישיבה ולהתגייס. לטענת בכירים בחב"ד הקלקול הגדול שצפת הביאו לחב"ד הוא מזעזע ואי אפשר יותר לשתוק לנוכח מעשי התעתועים של צפת ויש להביא לסגירת הישיבה.

"וכך כותב הרב אקסלרוד נגד ההנהלה בצפת "בהכרח הוא להקים מיד ועד שירכז את הפעילות בזה ונראה לי שאם אין אני לי מי לי ומי שיכול להקים זאת הם בחורי הישיבה שבאה"ק שהעניין נוגע להם אישית ובפרט ישיבת צפת. אין לסמוך יותר על הבטחות מרדימות מצד ההנהלה שאין מאחוריהן מאומה".

במכתבו החריף כותב הרב אקסלרוד "עסקנים מסויימים נפגשו עם הצבא והגיעו עמם להסכם בעייתי, שבעקבותיו צפויים לגייס את בחורי 'הקבוצות' ה'תשע"ד ע"ה ועוד ועד רח"ל בכפיה לצבא "ידועה דעתו הק' של הרבי שבחורי ישיבה המתגייסים לצבא הרי הוא בבחינת עריק ופוגע עי"כ בבטחון המדינה, בנוסף לכך ידועים הסכנות הרוחניות לבחור ישיבה הנמצא בצבא ואף אחד לא יכול לומר זכיתי לבי.

"על כן מוכרח הדבר של רבני חב"ד וראשי ישיבות חב"ד יתכנסו ויחליטו שבשום פנים ואופן לא יפלו בין בחורי ישיבות חב"ד לשאר כל הישיבות החרדיות ואף בחור 'תמים' לא יגוייס. כמו שלא מגייסים בחורי ישיבות חרדיות מכל המגזרים.

"ואם יהיה צורך בהפגנות יצאו חסידי חב"ד באלפיהם להדוף את הגזרה. שמועות בלתי פוסקות שיש רפיון מצד ראשי הישיבות בנוגע למצוקת התלמידים ומי יודע מהי הסיבה. ובפרט אני מזכיר את תלמידי ישיבות חב"ד בצפת שרובם ככולם במצוקה הנ"ל,ואין שומעים מראשי הישיבות את גאון יעקב הנדרש כאשר סכנה איומה כזו מרחפת מעל תלמידיהם.

"לפיכך הרושם הוא שיש כאן אדישות וריפיון ומי יודע אם לא גרוע מזה. ומכיון שמדובר ביסוד הקיום של הישיבות הגיע הזמן להתנער ולעשות מעשה.

הרב ממשיך ותוקף עסקנים בחב"ד "שריח התורה אין בהם והם מסוכנים וצריך זהירות מהם. אם נחלץ חושים אין ספק בדבר שנצליח בעז"ה ועיסוק בהסרת הסכנה היא מלחמת מצווה שאין למעלה ממנה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה