רשימת הבלוגים שלי

יום ראשון, 30 באוגוסט 2015

בעלזא מונעת בניה לחרדים בבית שמש

מאת איש בית שמש

התחיל לפני כשבע שנים. באחת ממוצאי שבתות החורף התקיימה אסיפה באולם קונטיננטל בבני ברק, שם נחשף לראשונה פרויקט בניה חדש בבית שמש במתחם רסידו הסמוך לקרית בעלזא.

הנואם המרכזי באירוע היה הדיין הרה"ג יהודה סילמן, שעד היום מזוהה מאד עם הפרויקט, כשהיזמים הם הקבלנים מאיר כהן וזיסמן טייטל, שניהם תושבי בני ברק. הבחירה בהרב סילמן באה בעקבות הרזומה שלו בבניית מאות יח"ד באלעד במחירים זולים. 

בשעתו נדרש כל רוכש לשלם 200 אלף שקל על החשבון, אבל כאן הכל נעצר. מתברר, כי הדרך לאישורי בניה רחוקה. רחוקה מאד.

המגרש עליו רוצים לבנות את הפרויקט של 300 יח"ד, מסומן בתב"ע המקורית לבניית עשרות צמודי קרקע. כדי לשנות את התב"ע לבנייה רוויה, צריך לקבל אישור מהוועדה המקומית, אבל בדיוק כאן נכנסים לסיפור תושבי קרית בעזלא הסמוכה שהגישו אלפי התנגדויות לתב"ע החדשה.

הטיעון המרכזי של התושבים: חברת רסידו לא ניצלה את כל זכויות הבניה שלה בקריה, ומראש הם הודיעו לתושבים כי יוכלו להרחיב את דירתם בבוא היום, כפי שרבים אכן עשו בפועל. כעת, באם הוועדה המקומית תאשר את בניית 300 יח"ד החדשים, זה יהיה על חשבון אותן זכויות בניה, ומאותו רגע לא ניתן יהיה להרחיב את הדירות בבעלזא, וכל מי שכבר בנה בעבר יואשם בבנייה חריגה ואף יידרש לשלם קנס מידי שנה, כפי שקובע החוק.

הסיבה שהנושא עלה לכותרות, הוא בגלל העובדה שבקרוב מאד הוועדה המקומית, בראשותו של משה מונטג, עומדת לדון בשינוי התב"ע והתושבים הגבירו את ההתנגדות לתוכנית.

בשבוע האחרון הופץ בבית שמש עיתון של שמונה עמודים ובו פירוט מדויק מדוע התושבים מתנגדים לשינוי התב"ע. "לא יתכן ששבע שנים מושכים מאות רוכשים בתקוות שווא ועכשיו עוד מאשימים אותנו שאנחנו מעכבים להם את הבניה", זועמים התושבים.

מצד שני, הפרשייה הזו צריכה להגיע לסיומה לכאן או לכאן, שכן מאות משפחות הניחו 200 אלף שקל ועדיין לא רואים אור בקצה המנהרה.

האם התב"ע החדשה תאושר, ספק גדול – שכן גם כוחות פוליטיים רבי עוצמה, משני הצדדים, בוחשים בקדרה הזו ומעניין יהיה לראות כיצד זה יתפתח.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה