רשימת הבלוגים שלי

יום שני, 31 באוגוסט 2015

מבזקים - מפה ומשם


יוחאי דנינו חושף ב'מטבחון': "טרגדיה בישוב רכסים, אב שביתו לא התקבלה לכיתה א' שם היום בצהריים קץ לחייו, הרב י.ג מחותנו ספד לו ואמר; מנהיגי הקהילה ברכסים חייבים לעשות חשבון נפש ושלא יאמרו ידינו לא שפכו את הדם הזה".
---------------------
מיכאל שמש בגל"צ: המאבק הבא של הנציגים החרדים בעיריית ירושלים - נגד מיזם אופניים להשכרה.
 ---------------------
מנכ"ל משרד החינוך לשעבר שמואל אבוהב לזיגמן ב'קול ברמה': "אפשר להבין שמי שלא חרדי לא יתקבל למוסד כזה. אבל לא אפליה על רקע אחר. לא יתכן שבמערכת החינוך בישראל ידירו תלמידים על רקע עדתי"
 ---------------------
ניצחון ענק לשר הבריאות יעקב ליצמן: היועה"מ לממשלה הודיע על אישור מינוי פרופ' רוטשטיין למנכ"ל הדסה.
 ---------------------
ויסברג ב'בחדרי': המאבק על ניהול סמינר מאיר: הרבנית חנה אריאל בתו של המגיד ר' שלום שבדרון זצ"ל, מונתה למנהלת הסמינר ע"י הרב שמואל מאיר.
 ---------------------
צביקה כהן בתגובה להחלטת בית המשפט הבוקר: "זהו יום בשורה לתלמידות הירושלמיות. בסיעתא דשמיא הגיע הקץ לסבל של ההורים והתלמידות. נמשיך להילחם על כל ילד וילדה".
 ---------------------
לאחר אישור המועצת - הממשלה אישרה את מינוי סגן השר ליצמן לתפקיד שר הבריאות.
 ---------------------
הממשלה אישרה את הארכת כהונת המפכ"ל הזמני בנצי סאו ב-45 ימים או עד מינוי מפכ"ל חדש.
 ---------------------
ברוך דיין האמת: הגר"ש אדלשטיין זצ"ל רב בית הכנסת הגדול בחיפה וראש הישיבה התיכונית בקרית שמואל. בן 80.
 ---------------------
אבי מימרן בטוויטר: מנהל הסמינר הישן בירושלים משך את העתירה נגד משרד החינוך, וקיבל הבוקר את 21 הבנות שסורבו ע"י בשל צפיפות. יישר כח לסגר"ע צביקה כהן.
 ---------------------
כותרת ראשית ב'כלכליסט': "המפלגות הדתיות והחרדיות סחטו את כחלון עד לרגע האחרון". תקציב המדינה יונח היום על שולחן הכנסת.
 ---------------------
שיף ב'בחדרי': בית המשפט מחק את צו הארעי שהגיש סמינר הישן וחייב את הסמינר להודיע כבר היום לתלמידות שיתקבלו. דיון בעתירה במועד אחר
 ---------------------
חרדים 10: הגרמ"מ קארפ מתבטא לראשונה על הקרע הליטאי: "מי פילל ומי מילל. המושגים והמוסר שקיבלנו מרבותינו נתעוותו לאחרונה ודורסים על הלכות בין אדם חבירו בריש גלי, ויש תינוקות של בית רבן המתחנכים בגירסא דינקותא לבעוט ולזלזל ולהשפיל"
 ---------------------
 השר שטייניץ בגל"צ: "מעריך שההצבעה על מתווה הגז כבר ביום רביעי הקרוב".
 ---------------------
מבצע לילי בב"ב: 51 שוהים בלתי חוקיים נעצרו הלילה ברחבי העיר, 11 מתוכם דרושים לחקירה במשטרת ישראל.

להמשך המבזקים כנסו כאן: ---------------------
'ישראל היום': הפרקליטות החליטה לא לפתוח בחקירה נגד אורן חזן על סחיטה באיומים, לאחר שאיים על עוזרו של יולי אדלשטיין שיפרסם נגדו דברים שליליים.
 ---------------------
טרגדיה בקהילת בעלזא בבית שמש: האברך הר"ר אברהם יהושע אדלר ז"ל בן 28, אושפז אתמול עם דלקת ריאות שהסתבכה היום ונפטר
 ---------------------
'ערוץ 10' חושף: השרה מירי רגב מסתבכת! הוקלטה כשהיא מעבירה 2.5 מיליון ש"ח מתקציב התרבות ללא מכרז ומתאמת גרסאות עם יועציה.
 ---------------------
'כיכר' חושף: ראש הממשלה בנימין נתניהו התארח באיטליה במסעדה שמציעה בשר ארנבים, חלזונות ולובסטרים. גורמים פוליטיים חרדים: "זלזול מופגן ופגיעה ברגשות הציבור הדתי והחרדי".
 ---------------------
מהדורת 12 ב'קול החרדי':
הלימודים נפתחו ועשרות בנות עדיין בוכות בבית!
עו"ד משה אוסדיטשר בראיון: "האיום של השר דרעי יכול להתממש, עמנואל 2 בדרך. צריך שאחד המנהלים ישלם את המחיר וייכנס לכלא, רק אז הבעיה תיפתר. אם הבנות היו אשכנזיות, כל המדינה הייתה רועשת".
איש החינוך חיים ולדר בראיון: "זה לא פייר לצעוק על כל סיפור שזה אפלייה. צריך לבדוק טוב טוב לעומק את העובדות. רוב הבנות שיושבות בבית, זה בגלל סיבות אחרות. הליטאים היחידים שמקבלים ספרדים ובסוף אותם מאשימים. גם למנהלים יש דילמה, האם להכניס בחורה שתקלקל אחרות".
חיים ביטון מנכ״ל ׳מעיין החינוך התורני׳ בראיון: ״ברשת שלנו כל הבנות מסודרות. ילדה בבית ביום פתיחת הלימודים - נזק לדיראון עולם. מאמין שתוך יומיים כל הבנות יסודרו. השר דרעי בסיור היום פתר תוך כדי בעיות מול גורמי ממשלה ששנים התעכבו ולא נמצא להם פתרון. הדבר שהכי כואב לו זה אפלייה״.
התפתחות דרמטית במאבק על ישי' פוניבז' - אבי גרינצייג 'בחדרי' בכותרות מהחלטת השופטת: "הרב כהנמן יפסיק לשלם כסף חודשי להרב מרקוביץ. הרב כהנמן הבעל הבית היחיד על הנכסים. אין יותר סמכויות לבוררים לפסוק בפרשה.- חשש בגבעה שהמהומות יחזרו ע"י הצד המפסיד".
החלטות המועצת על השבת - בן ציון נורדמן ח"מ חדרה בראיון: "רק היום הוחלט לפרסם ההחלטות. המסקנות: קניונים ורשתות שיחללו שבת יוחרמו. במקביל לקרב בעלי עסקים לא דתיים שסוגרים בשבת. להעביר מסר לכל ראש עיר, כי נציגי יהדוה"ת לא יתפשרו בנושא שבת. הפגנות תלוי באיזה עיר - במקום מעורב כמו חדרה, הפגנה בשבת רק תזיק".
 ---------------------
מהדורת חצות בסקופים: פסק הדין בפוניבז' שנכתב לפי פסק הגרי”ש אלישיב - אושר היום בביהמ”ש.
• עו”ד מוטי בייץ בראיון: הרב כהנמן דרש לבטל את פסק הדין משנת 2000 ולפטר מיידית את הבוררים - השופטת הרחיבה את סמכות הבוררים והעניקה להם תוקף הכולל סעד מביהמ”ש. מה שיקשה מכאן ואילך להפר את פסקי הדין.
• עורך 'בחדרי' אלי ביתאן בראיון: הכותרות מפס”ד: אושר פסק הבוררות מתש"ס. השופטת אישרה את סמכות הבוררים לדון בגובה החיוב הכספי של הרב כהנמן לגר"ש מרקוביץ', ונדחתה התביעה לדון בסוגיות שלא כלולות בפסק מתש"ס. המשמעות: עוד צעד בדרך לכונס נכסים לישיבה.
••• האפליה באלעד !
ר' שלמה מיארה שבתו לא התקבלה לסמינר באלעד בראיון כואב: פרוש צריך להתפטר מראשות העיר, הוא התחייב בביהמ”ש לסדר את כולם אבל בי הוא מתנקם כי התראיינתי נגדו ברדיו.
• יועז הנדל על הביקור בבית הגרב”ד פוברסקי והדיון על ההבדלים בין השנאה חילונים-חרדים לשנאה ברחוב הליטאי.
• גני הילדים בגבעת מרדכי שבתו והפגינו היום, יו”ר ועד ההורים וחבר המועצה נחמיאל סבן בראיונות.
• העסקן הצפתי ברוך אדלר: טקסים רפורמים והוצאת ספרי תורה על ידי נשים בבית הכנסת אבוהב בצפת.
• מנהל קבר דן בן יעקב ליאור אנריקז על צו ההריסה של המתחם שמומש הלילה.
• העיר החרדית שפתחה את שנה”ל ללא אפליה, סגר”ע בני ברק ומחזיק תיק החינוך אליהו דדון בראיון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה